czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Więcej miejsca dla miłośników sauny

Autor: |

Strefę relaksu na Parku Avia czekają zmiany, dzięki którym odpoczynek w świdnickim kompleksie stanie się jeszcze przyjemniejszy. Urząd Miasta ogłosił przetarg na zamówienie publiczne, związane z rozbudową strefy saun.

– Inwestycję planowaliśmy już od dłuższego czasu. Obiekty cieszą się naprawdę dużą popularnością, co roku odnotowujemy kolejne rekordy odwiedzających, a sama strefa relaksu jest bardzo pozytywnie odbierana. Z racji dużej ilości gości zdecydowaliśmy się na rozbudowanie saun, powstanie też grota lodowa. Przetarg jest już ogłoszony, czekamy na oferty. Mamy nadzieję, że rozbudowa odbędzie się w przeciągu pięciu miesięcy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Rosnące zainteresowanie świdnickim kompleksem sportowo-rekreacyjnym wiąże się z koniecznością jego przebudowy. Dzięki podjęciu takich kroków, korzystanie z atrakcji oferowanych przez Park Avia będzie równie wygodne, jak dotychczas.

– Chcemy przebudować część naszych pomieszczeń w taki sposób, aby stworzyć dodatkowo jedną dużą saunę suchą. Do tej pory sauny mogą pomieścić około 20 osób, zależy nam na przygotowaniu pomieszczenia, gdzie zmieści się nawet do 50 lub 60 osób. Dzięki temu na spotkania z saunamistrzem będzie mogło dołączyć więcej chętnych, a samo korzystanie z takiego relaksu będzie odbywało się w sposób bardziej komfortowy – tłumaczy Agnieszka Nowak-Szpura, dyrektor Parku Avia.

Do obecnej strefy relaksu zostanie dobudowana kolejna część, zawierająca, obok sauny suchej, grotę lodową oraz zaplecze w postaci pryszniców czy miejsca do wypoczynku.

– Zależy nam, by przebudowa rozpoczęła się jak najszybciej. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy od momentu podpisania umowy na realizację prac. Będziemy się starać, by prowadzone prace nie kolidowały z funkcjonowaniem strefy relaksu. Nie przewidujemy dłuższej przerwy niż ewentualne 2-3 dni – dodaje A. Nowak-Szpura.

Artykuł przeczytano 174 razy

Last modified: 22 stycznia, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content