środa, 24 kwietnia 2024r.

Studniówki czar

Autor: |

Im bardziej udana studniówka, tym lepiej zdana matura – mówi jeden ze szkolnych przesądów. Na dobrą zabawę na pewno nie narzekali uczniowie pięciu klas z II Liceum Ogólnokształcącym, którzy wczoraj bawili się na balu maturalnym.

Chociaż tradycją liceum im. K. K. Baczyńskiego jest organizacja studniówek we własnych murach, ze względu na aktualną sytuację uroczystość odbyła się poza budynkiem. Trzecioklasiści bawili się w Domu Weselnym Lachówka, a motywem przewodnim było kasyno.

– Zgodnie z motywem naszego balu, obstawiamy świetną zabawę i niezapomniane chwile. Zależy nam, by dzisiejszy wieczór był odskocznią od codziennego życia, które szczególnie w klasie maturalnej jest pełne obowiązków, zmartwień i wymaga wielu wyrzeczeń. Nadszedł czas, by opuścić krainę dziecięcych marzeń i wejść w świadome, dorosłe życie – mówili licealiści.

Podczas inauguracji wydarzenia głos zabrali również przedstawiciele rodziców tegorocznych maturzystów – Katarzyna i Włodzimierz Radek: – W imieniu wszystkich rodziców chcielibyśmy podziękować dyrekcji i nauczycielom za prawie 3 lata, które upłynęły na kształtowaniu naszych dzieci. Za poświęcony im czas i wysiłek włożony w ich wychowanie. Za opiekę, cierpliwość i wyrozumiałość. Coś się zaczyna i coś się kończy. Za około 100 dni nasze dzieci przystąpią do egzaminu dojrzałości. Dzisiejszego wieczoru czeka je jednak ten wyjątkowy bal, który na długie lata pozostanie w ich pamięci. Życzymy wszystkim dobrej zabawy.

Udanej zabawy życzył też Mirosław Król, dyrektor II LO: – Chciałbym, abyście tym pięknym, dostojnym tańcem, jakim jest polonez, weszli w dorosłe życie. Przed wami wiele wyborów: studia, praca. Życzę wam samych dobrych, mądrych decyzji w przyszłości, ale też, byście przeszli przez maturę. Wspaniałej, radosnej zabawy. Poloneza czas zacząć!

Po słowach refleksji, podziękowaniach i życzeniach przyszedł moment na najważniejsze wydarzenie – poloneza. Zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tej niezwykłej uroczystości.

Artykuł przeczytano 57505 razy

Last modified: 8 stycznia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content