wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Bieg wielkich serc (film+foto)

Autor: |

Gorąca atmosfera, uśmiechy od ucha do ucha i wielkie, wielkie serca. Tak w telegraficznym skrócie można podsumować IX Charytatywny Bieg Mikołajkowy, zorganizowany przez  Stowarzyszenie Biegający Świdnik, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy na leczenie 8-letniej Sandry Zarajczyk, która choruje na padaczkę lekooporną.

9. edycja okazała się rekordowa pod względem uczestników. Na starcie przy Kinie Lot stawiło się 700 biegaczy i chodziarzy nordic walking. Do pokonania mieli 5-kilometrową trasę, przebiegającą ulicami naszego miasta. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali organizatorzy oraz wolontariusze ze świdnickich szkół. Sportowcom kibicowali licznie zgromadzeni świdniczanie.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg, dostali pamiątkowe medale. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymali puchary z rąk Marcina Dmowskiego, zastępcy burmistrza. Starosta Łukasz Reszka wręczył puchary w klasyfikacji generalnej Powiatu Świdnickiego kobiet i mężczyzn. Wyniki dostępne są pod linkiem https://frslublin.pl/

Organizatorzy nagrodzili też osoby z najciekawszym, najbardziej kreatywnym przebraniem oraz najliczniejszą drużynę. W tej ostatniej kategorii I miejsce zajęła ekipa #No Limits, II zespół Chełm Biega, III drużyna Kur Team.

Dzisiaj, oprócz kibicowania zawodnikom, można też było zakupić pyszne ciasta, książki, gry, maskotki, stroiki świąteczne. Dochód z kiermaszu również zasili konto Sandry.

– Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję, za to, że tutaj byliście, że kolejny raz udowodniliście, że warto pomagać innym. Bez was niczego nie moglibyśmy zrobić, bo jesteście nieodłączną częścią tego wydarzenia. Dziękuję również naszym partnerom i sponsorom. Życzę wszystkim bezpiecznego powrotu do domów i pamiętajcie, widzimy się tutaj za rok! – mówiła Ewa Pietrzyk, prezes Biegającego Świdnika.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali burmistrz Waldemar Jakson i starosta Łukasz Reszka.

aw

« z 2 »
« z 2 »
« z 2 »
« z 3 »
« z 3 »

Artykuł przeczytano 309608 razy

Last modified: 4 grudnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content