wtorek, 16 kwietnia 2024r.

W świątecznej atmosferze

Autor: |

W świdnickim oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów dało się dziś poczuć klimat świąt. Na stołach zagościło symboliczne dwanaście potraw, przygotowanych przez seniorów, na ścianach zawisły gałązki świerkowe oraz lampki, a do tego panowała ciepła i prawdziwie rodzinna atmosfera.

– Witamy serdecznie naszych gości. Zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia, życzę więc wszystkim spokojnego, zdrowego i rodzinnego czasu. Mam nadzieję, że nadal będziemy spotykali się w takim, albo w jeszcze większym gronie – mówiła Anna Stachyra, przewodnicząca oddziału rejonowego PZERiI w Świdniku.

Kilka słów do seniorów, w imieniu swoim oraz burmistrza Waldemara Jaksona i zastępcy burmistrza Jerzego Irsaka, skierował Marcin Dmowski, zastępca burmistrza: – Bardzo ważne jest, że na co dzień towarzyszy wam uśmiech, oraz że spotykacie się nie tylko od święta. Serce rośnie, a kiedy na was patrzę, wspominam swoich dziadków, którzy również byli tacy aktywni. Naszym zadaniem, jako władzy, jest wspieranie waszych działań. Nowa perspektywa projektowania środków unijnych kładzie duży nacisk na wspomaganie tego typu inicjatyw, my również będziemy przykładać do tego rękę i wspierać finansowo.

Życzenia złożyli także: Włodzimierz Radek, przewodniczący Rady Miasta Świdnik, Beata Portka, kierownik Dziennego Domu Seniora CUS, a także Łukasz Reszka, starosta Powiatu Świdnickiego.

Zanim jednak zgromadzeni goście rozpoczęli śpiewanie najpiękniejszych polskich kolęd, głos zabrał ksiądz Piotr Stańczak, proboszcz parafii pw. Chrystusa Odkupiciela: – Święta Bożego Narodzenia to radosny czas. Świat otrzymał ogromny prezent w osobie malutkiego dziecka, co dokonało się ponad 2000 lat temu. Nie trzeba pisać nowych tekstów, żeby wyjaśnić tę tajemnicę, wystarczy zaśpiewać kolędę i człowiek już wie, o co chodzi. Życzę, aby wasze senioralne życie było wesołe i szczęśliwe. Jesteście skarbnicą wiedzy, od was możemy uczyć się pracowitości, cierpliwości, pokory i wytrwałości. Pamiętajmy o tym, że najważniejsze jest spotkanie z drugim człowiekiem, zdrowie, uśmiech, telefon do przyjaciół i rodziny. Życzę, aby nikt z was nie był w te święta samotny.

Artykuł przeczytano 304 razy

Last modified: 15 grudnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content