sobota, 24 lutego 2024r.

Urząd oszczędnie gospodaruje

Autor: |

Świdnik znalazł się na 17. miejscu w rankingu ogłoszonym przez czasopismo „Wspólnota”. Zestawienie „Oszczędny urząd” dotyczy wydatków przeznaczanych na administrację.

W kategorii „Miasta powiatowe powyżej 30 tys. mieszkańców” uwzględniono 98 miejscowości. Ranking został przygotowany na podstawie danych z 2022 roku.

– Ostatnie zestawienie wydatków administracyjnych zostało opracowane w 2014 roku, a Świdnik znalazł się wtedy na 39. miejscu. Teraz, po ośmiu latach, nasze miasto uplasowało się na 17. pozycji. To bardzo cieszy, ponieważ zmierzamy w dobrym kierunku – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Materiał pokazuje, jak samorządy radzą sobie z finansowaniem kadr. Pozwala spojrzeć na wydatki, a dzięki zestawieniu tabelarycznemu, porównać je z innymi jednostkami. Analiza może pomóc w podjęciu ewentualnych modyfikacji lub większych zmian.

– Staramy się oszczędnie administrować. Ważna jest wysoka jakość usługi, ale przy zachowaniu rozsądnych wydatków. Warto zaznaczyć, że na terenie województwa zajęliśmy pierwsze miejsce. To pozytywny sygnał, że idziemy w dobrym kierunku. Można gospodarować jeszcze lepiej, mamy co robić – dodaje M. Dmowski.

Artykuł przeczytano 784 razy

Last modified: 22 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »