poniedziałek, 20 września 2021r.

Trawniki. Prace przy przedszkolu na finiszu

Autor: |

Kończy się ocieplanie przedszkola w Trawnikach. Gmina szykuje się również do termomodernizacji budynku szkoły. 

Prace przy przedszkolu działającym w ramach Zespołu Placówek Oświatowych w Trawnikach  rozpoczęła się w październiku ubiegłym roku. Całe przedsięwzięcie kosztuje ponad 700 tys. zł. Robotnicy ocieplili ściany, dach, piwnice i fundamenty. Wymienili okna, drzwi i parapety. Dodatkowo w przedszkolu pojawiły się nowe drzwi w holu.

– Teraz układana jest kostka wokół placówki – mówi Zofia Malinowska, dyrektor ZPO w Trawnikach. – Termin zakończenia prac to sierpień, jednak mogą skończyć się szybciej.

Początkowo w budynku przedszkola zaplanowano instalację ekologicznego ogrzewania. – Podliczyliśmy koszty i okazało się, że gminy nie będzie stać na pompy ciepła, ich montaż to dodatkowy wydatek 1,5 mln zł – mówi wójt Damian Baj.
Dlatego gmina zdecydowała się na bardziej kompleksową termomodernizację, m.in. wymianę wszystkich okien i ocieplenie całego budynku. Teraz szykuje się do termomodernizacji szkoły podstawowej. To zadanie będzie kosztowało ok. 3 mln zł. Właśnie trwa przetarg na wykonawcę tego przedsięwzięcia.

Termomodernizacja przedszkola dofinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020.

rp

Artykuł przeczytano 624 razy

Last modified: 10 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?