środa, 21 października 2020r.

Startuje sportowe planowanie

Autor: |

Pierwszy krok w kierunku budowy nowej hali właśnie został wykonany. Ratusz ogłosił przetarg na przygotowanie dokumentów planistycznych. W przyszłym roku inwestycja ma się znaleźć w budżecie. Wstępnie wyznaczono lokalizację nowego obiektu na os. Wschód.

– Rozpoczynamy planowanie. Po budowie basenów, hala jest naszym kolejnym celem. Mamy dobrą drużynę siatkarską, zdolną młodzież i wspierających sport patronów. Chcemy im zapewnić komfortowe miejsce do rozwijania talentów i osiągania kolejnych sukcesów – mówi burmistrz Waldemar Jakson.
Nowa infrastruktura jest potrzebna nie tylko siatkarzom z pierwszoligowej drużyny seniorskiej, ale również młodym adeptom tego sportu. Tym bardziej, że władze Świdnika i Miejskiego Klubu Sportowego Avia planują utworzenie w naszym mieście centrum szkolenia siatkarskiego dla młodzieży. W projekt zaangażował się również sponsor pierwszoligowej drużyny, Bogdanka S.A Lubelski Węgiel.

Już kilka tygodni temu przedstawiciele władz miasta nakreślili wstępną koncepcję inwestycji.  – Chcemy stworzyć centrum multifunkcjonalne. W którym będą odbywały się mecze i treningi siatkarzy, ale również wydarzenia miejskie, koncerty, spotkania – wyliczała Ewa Jankowska, sekretarz miasta. – Zależy nam również, żeby jak najszerzej starać się o fundusze zewnętrzne na realizację tego przedsięwzięcia.

Równocześnie władze Świdnika zapowiadały, że nie zamierzają długo zwlekać z przystąpieniem do realizacji inwestycji. Właśnie wykonały pierwszy krok ogłaszając przetarg na przygotowanie koncepcji funkcjonalno – użytkowej.

– Wstępne pomysły mamy, natomiast potrzebujemy specjalistów, którzy przełożą je na konkrety – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Dokumenty mają być gotowe do 21 grudnia. Natomiast sama inwestycja znajdzie się już w przyszłorocznym budżecie.

– Skorzystamy najprawdopodobniej z formuły „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że ogłosimy jeden przetarg na projekt i wykonanie hali – mówi M. Dmowski.

Najbardziej zagadkowa była dotąd lokalizacja przyszłej hali. Przedstawiciele ratusza, ogłaszając swoje plany, nie ujawnili, gdzie nowy budynek mógłby stanąć. Rozważali kilka możliwości.  W kręgu zainteresowań pojawiał się teren w sąsiedztwie Parku Avia, ale pod uwagę brane były również miejskie tereny w pobliżu al. Armii Krajowej, przy ul. Kusocińskiego i przy al. Jana Pawła II.

Ratusz rozważał także budowę hali na os. Wschód, na miejskich działkach przy ul. Grota – Roweckiego. Jak na razie ta ostatnia lokalizacja wydaje się najpewniejsza. Została również wpisana do dokumentów przetargowych. Wynika z nich, że nowy obiekt, wraz z parkingami i infrastrukturą towarzyszącą zajmie około 3 hektary. Hala ma spełniać wymogi określone przez Polski Związek Piłki Siatkowej dla Plus Ligi. Na trybunach mają się znaleźć miejsca siedzące dla 2 tys. osób.

 

Artykuł przeczytano 1156 razy

Last modified: 12 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?