poniedziałek, 10 maja 2021r.

Rondo z imieniem Bohatera

Autor: |

Rondo u zbiegu ulic kard. Stefana Wyszyńskiego i al. NSZZ „Solidarność” otrzymało dzisiaj imię Alfreda Bondosa. Jego postać wpisała się zarówno w historię pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej niezależnego związku zawodowego, jak i życie świdnickiego Kościoła. Inicjatywa nadania rondu imienia Alfreda Bondosa wypłynęła od stowarzyszenia Wspólnota Świdnicka.

– Alfred Bondos był działaczem „Solidarności”, opozycji antykomunistycznej, ale później  także, jako radny,  aktywnym samorządowcem. Był doskonałym przykładem na to, że patriotyzm polega nie tylko na propagowaniu wartości narodowych, ale również codziennej pracy na rzecz lokalnego środowiska. W kontekście 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, stanął w szeregu polskich  elit starających się o naprawę Rzeczypospolitej, walczących o wolność Polaków.  Jako burmistrz cieszę się, że nasze miasto ma już własnych bohaterów i że przyszedł czas, by nadawać ich imiona ważnym miejscom na mapie Świdnika – mówił burmistrz Waldemar Jakson.

Bogdan Błaszczuk, przewodniczący Wspólnoty Świdnickiej mówił o Alfredzie Bondosie jako o człowieku zwykłym-niezwykłym: – Trudno o nim powiedzieć, a nawet pomyśleć jakieś złe zdanie. Był serdecznym, wyrozumiałym przyjacielem, człowiekiem głęboko religijnym. Zbieg ulic kardynała Stefana Wyszyńskiego i alei NSZZ „Solidarność” znakomicie odzwierciedla jego życiową postawę, jako patrioty i gorliwego chrześcijanina.

Artykuł przeczytano 219 razy

Last modified: 3 maja, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?