środa, 19 czerwca 2024r.

Razem dla Martynki

Autor: |

Kilka tygodni temu pisaliśmy o 14-letniej Martynie Kiryluk, zmagającej się z nowotworami nerwu wzrokowego i kręgosłupa. Na wezwanie o pomoc dla chorej nastolatki błyskawicznie zareagowali Stowarzyszenie Akademia Uśmiechu, Komitet Pomocy SOS Solidarność, a także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7, do której uczęszcza dziewczynka.

Na leczenie i rehabilitację, a także zakup powiększalnika do liter, by Martynka mogła czytać, potrzebnych jest 35 tys. zł. Komitet Pomocy SOS Solidarność przeznaczył dla chorej dochód z loterii fantowej, przeprowadzonej podczas II Świdnik Air Festival.
– Zawsze staramy się pomagać tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji – podkreśla Urszula Radek, prezes komitetu. – Martynce przekazaliśmy datki z loterii, ale na pewno na tym nie poprzestaniemy.
Komitet przekazał również kilka pudełek książek do Szkoły Podstawowej nr 7, a uczniowie zorganizowali ich sprzedaż.
– W przygotowanie kiermaszu zaangażował się Samorząd Uczniowski. Dzieci bardzo chętnie kupowały książki, by wspomóc swoją koleżankę. Do akcji włączyli się też nauczyciele i pracownicy szkoły. Zebraliśmy 357,42 zł – mówi Edyta Baranowska, jedna z opiekunek SU.
Natomiast Akademia Uśmiechu, podczas programu „Wieczorek przy mikrofonie”, zorganizowała licytacje prac plastycznych i przekazanych przez darczyńców przedmiotów. Do nastolatki trafiło 685,60 zł. Stowarzyszenie udostępniło też swoje konto, na które można wpłacać pieniądze dla świdniczanki. Jego numer: 38 1020 3176 0000 5802 0256 5075, z dopiskiem „dla Martyny”.
Pieniądze są też zbierane przez stronę Zrzutka.pl – www.zrzutka.pl/nrbhzb
aw, fot. SP nr 7.

 

 

Artykuł przeczytano 1532 razy

Last modified: 26 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content