wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Przyśpieszenie przy strefie

Autor: |

Natomiast w odróżnieniu od pobliskiej lubelskiej podstrefy ekonomicznej, działki na terenie SAG nie należą do samorządu, ale do prywatnych właścicieli.
Kilka tygodni temu MLP Group, firma zajmująca się budową hal magazynowych w Polsce i innych krajach Europy, ogłosiła zamiar budowy trzech obiektów na terenie świdnickiej strefy. Zajmą one ponad 10 hektarów i będą miały 51,5 tys. mkw. powierzchni. Inwestor informuje, że wynajęciem magazynów w okolicy Lublina i Świdnika interesuje się wiele firm.
– Dlatego chcemy poszerzyć naszą ofertę uruchamiając drugi park logistyczny zlokalizowany na tym rynku. Zakładamy rozpoczęcie jego budowy jeszcze w tym roku – mówiła Agnieszka Góźdź, dyrektor działu sprzedaży MLP Group.
Przedstawiciele ratusza tłumaczą, że jest więcej przedsiębiorstw zainteresowanych inwestowaniem w strefie.
– Mamy kolejne dwie firmy, które są już na etapie projektowania budynków. Rozszerzeniem swojej działalności w SAG są również zainteresowani nasi świdniccy przedsiębiorcy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

W szybszym rozwoju strefy ma także pomóc budowa przedłużenia ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Nadleśnej. Kilka lat temu powstał projekt tej inwestycji, ale nie został zrealizowany.
– Trwa aktualizacja dokumentacji budowy obu ulic. Zajmie około dwóch, do trzech miesięcy. Inwestycja jest potężna, bo wstępnie wyceniona na 9 mln zł. Dlatego chcielibyśmy skorzystać przy jej realizacji z rządowego funduszu dróg lokalnych. Wniosek o dofinansowanie złożymy najprawdopodobniej jesienią – tłumaczy M. Dmowski.

Przedstawiciele ratusza planują również przeprowadzenie aktualizacji stanu terenów w SAG i działania promujące strefę.
– Chcielibyśmy wiedzieć, którzy z właścicieli prowadzą rozmowy dotyczące sprzedaży działek i jakiej powierzchni one dotyczą. Dzięki temu będziemy mieć aktualną wiedzę na temat dostępności terenów w SAG. Planujemy również nawiązanie współpracy z miastem Lublin i promocję strefy w stolicy województwa. Tym bardziej, że w położonej w bezpośrednim sąsiedztwie SAG, podstrefie ekonomicznej, brakuje już miejsca dla nowych przedsiębiorców – dodaje M. Dmowski.

Artykuł przeczytano 1916 razy

Last modified: 29 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content