wtorek, 25 stycznia 2022r.

Plastyczna zabawa dla najmłodszych

Autor: |

W ramach Orszaku Trzech Króli, Przedszkole nr 4 (Zespół Przedszkoli nr 2) ogłosiło dwa konkursy dla najmłodszych. Zadaniem uczestników plastycznych zmagań pod hasłem „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły. Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły” jest przygotowanie prac, będących ilustracją Święta Objawienia Pańskiego. Można je składać do 20 stycznia.

Pierwszy z konkursów przeznaczony jest dla przedszkolaków i dzieci uczęszczających do świdnickich zerówek w oddziałach przedszkolnych i szkolnych, zarówno publicznych, jak i prywatnych (kategorie: dzieci w wieku 3-4 lata oraz dzieci w wieku 5-6 lat). W drugim mogą wziąć udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych. W obu przypadkach technika prac jest dowolna, ważne jednak, by nie były to formy przestrzenne, na przykład rzeźba, instalacja, figurka. Nie mogą być także mniejsze niż format A4 i większe niż A3. Organizatorzy nie przyjmują również prac zbiorowych. Przy ocenie jury będzie brało pod uwagę: związek z tematem, zaangażowanie w wykonanie dzieła, efekt artystyczny i samodzielność.

Prace należy złożyć do 20 stycznia, w sekretariacie Przedszkola nr 4 lub w grupie M1. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej placówki oraz na Facebooku Orszak Trzech Króli w Świdniku, prawdopodobnie po 24 stycznia. Dzieła młodych artystów będzie można podziwiać na wystawie pokonkursowej, zorganizowanej we współpracy z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Orszak Trzech Króli w Świdniku – Portal – Przedszkole nr 4 im. Kaprala Niedźwiedzia Wojtka (sam3.pl) i Facebooku Orszak Trzech Króli Świdnik | Facebook, a także w załączonych regulaminach.

IX edycja ulicznych jasełek odbyła się 6 stycznia. Zorganizowało ją Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i NSZZ „Solidarność”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Waldemar Jakson. Zdjęcia można obejrzeć tutaj Dzień dziś wesoły – Tygodnik Głos Świdnika (glosswidnika.pl)

aw

Artykuł przeczytano 296 razy

Last modified: 12 stycznia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?