Lata wspólnego życia, tysiące wspólnych chwil i niezliczona ilość wspomnień. W sali plenarnej Urzędu Miasta Świdnik spotkały się pary, które od co najmniej pół wieku idą razem przez życie.
Jubilaci odnowili przysięgę, która była symbolicznym powrotem do początku wspólnej drogi, a następnie odebrali odznaczenie “Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadawane przez prezydenta RP z rąk burmistrza miasta Marcina Dmowskiego.
– 50 lat małżeństwa stanowi niewątpliwe osiągnięcie i zasługuje na szczególną celebrację. Złote Gody symbolizują miłość, która przeszła wszelkie życiowe próby. Każda para świętująca ten jubileusz udowadnia, że prawdziwe uczucie potrafi przetrwać dziesięciolecia wspólnego życia – mówiła Izabela Pilecka z Urzędu Stanu Cywilnego.
– Minęło ponad 50 lat od kiedy zdecydowaliście się państwo iść wspólnie przez życie przysięgając sobie miłość wierność i przyjaźń. Wasza obecność potwierdza, że słowa przysięgi zostały złożone z pełną odpowiedzialnością. Życzę kolejnych lat wspólnego życia w zdrowiu i szczęściu rodzinnym – powiedział burmistrz Marcin Dmowski.
51. rocznicę ślubu świętują Anna i Ryszard Barczewscy, Henryka i Czesław Jaromin, Lidia i Kazimierz Kowal, Teresa i Jerzy Kwiatosz, Lucyna i Jan Papuga oraz Hanna i Zbigniew Waligórscy.
52 lata temu przysięgę małżeńską złożyli Halina i Bogdan Bukowscy, Wanda i Marian Karpiuk oraz Mieczysława i Krzysztof Kubiniec.
53 lata wspólnego życia mają za sobą Mirosława i Kazimierz Koczura.
54 lata temu „tak” powiedzieli sobie Henryka i Marian Świetliccy oraz Anna i Michał Urban.
Szmaragdową Rocznicę Ślubu obchodzą Krzysztofa i Ryszard Słowik.
61 lat temu pobrali się Bożena i Leszek Mucha.
Choć świat nieustannie się zmienia, wartości takie jak miłość i wierność pozostają uniwersalne.
Artykuł przeczytano 4 razy
Last modified: 27 czerwca, 2026



