środa, 17 kwietnia 2024r.

Nie bądź zielony, zaświeć na niebiesko

Autor: |

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasze miasto tradycyjnie włącza się w akcje mające na celu wyrażenie solidarności z osobami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami, na przykład dzisiaj po południu budynek Miejskiego Ośrodka Kultury podświetlony zostanie na niebiesko. Kolejną z nich, pod hasłem „Świdnik dla autyzmu”, organizują w piątek Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ośrodka.

5 kwietnia, o godz. 9.30 ze szkół i przedszkoli wyruszą niebieskie marsze, by o godz. 10.00 spotkać się na placu Konstytucji 3 maja. Tam zaplanowano występ grupy wokalnej „Ach to My” z WTZ PSONI Koło w Świdniku oraz animacje dla najmłodszych. Odbędzie się również charytatywny kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczono zostanie dla pani Karoliny, zmagającej się z nowotworem piersi (więcej tutaj https://glosswidnika.pl/pomozmy-pani-karolinie-wygrac-z-rakiem/). Wydarzenie potrwa do godz. 12.00. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do udziału w spotkaniu. Mile widziane niebieskie elementy ubrań.

W ramach akcji „Świdnik dla autyzmu” przewidziano również wystawę prezentującą twórczość artystyczną osób ze spektrum autyzmu. Jej celem jest ukazanie ich talentów oraz pasji, ale także integracja z lokalną społecznością.  Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 10 kwietnia, o godz. 10.00, w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Prace będzie można oglądać do 16 kwietnia.

aw

Artykuł przeczytano 166 razy

Last modified: 2 kwietnia, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content