poniedziałek, 20 maja 2024r.

Najpierw wizja, potem remont

Autor: |

Władze miasta przymierzają się do remontu ulicy Witosa. Kilka dni temu odbyła się wizja lokalna na drodze. Oprócz nowego asfaltu jest też szansa na dodatkowe miejsca parkingowe. Urzędnicy sprawdzili, jakie prace można wykonać na Witosa i ile będą one kosztowały.

W grę wchodzi położenie nowego asfaltu wraz z wymianą krawężników.
– Szacujemy, że remont pochłonie ok. 500 tys. zł. Jednak mamy koncepcję, żeby roboty wykonało Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek i dzięki temu koszty będą niższe – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza i dodaje: – Teraz musimy zabezpieczyć pieniądze w budżecie miasta na realizację tego przedsięwzięcia.

Nowy asfalt, to nie wszystko. Pas drogowy jest na ulicy na tyle szeroki, że przy okazji remontu można wygospodarować miejsca parkingowe dla kilkunastu samochodów. Projekt przebudowy ulicy powstał sześć lat temu. Zakładał kompleksowe działania. Magistrat planował wymianę nawierzchni, postawienie latarni, ułożenie chodnika oraz utworzenie dodatkowych miejsc parkingowych. Większość mieszkańców poparło inwestycję. Jednak kilkanaście osób zaprotestowało. Tłumaczyli, że nie chcą samochodów pod swoimi oknami. Nie zgodzili się również na darmowe przekazanie fragmentów terenu pod budowę.

Ostatecznie przebudowę poparło ponad 200 osób, ale sprzeciw 12 mieszkańców wstrzymał inwestycję. Kompleksowy remont, zakładający wejście robotników na teren należący do wspólnot mieszkaniowych, można zrobić tylko przy ich pełnej zgodzie. Kolejne próby rozwiązania problemu nie przyniosły efektu. Tymczasem droga jest w coraz gorszym stanie. Doraźne łatanie asfaltu nie wystarcza. Dlatego władze postanowiły zrobić remont nawierzchni “po starym” śladzie ulicy. Mieszkańcy dostaną równą drogę, która posłuży im do czasu kompleksowej przebudowy Witosa.

rp

Artykuł przeczytano 1212 razy

Last modified: 19 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content