piątek, 23 lutego 2024r.

Łukasz walczy z glejakiem – pomóżmy

Autor: |

To były beztroskie wakacje, spędzone z rodziną w ulubionym mieście. Niestety, zakończyły się diagnozą, która przewróciła życie Pana Łukasza i jego bliskich o 180 stopni.

O historii 42-latka ze Świdnika dowiedzieliśmy się od jego przyjaciół. W czerwcu Łukasz Wrona wybrał się z żoną Gosią i 12-letnim synem Frankiem na wakacje do Krakowa. W dniu powrotu do domu Pan Łukasz poszedł po samochód na oddalony o kilkaset metrów parking.

Oczekiwanie na jego powrót przerwał telefon. Pani Małgosia usłyszała w słuchawce głos ratownika: „Pan Łukasz miał atak padaczki. Jedziemy do szpitala. Proszę się nie martwić, zaopiekowało się nim czworo przechodniów. Szybko wezwali pomoc.”

– I wtedy czas się zatrzymał… Jak to atak padaczki? Przecież on nigdy nie chorował… To musi być pomyłka! Później wszystko potoczyło się już bardzo szybko. Izba przyjęć, badania, tomograf i diagnoza. Guz mózgu – najprawdopodobniej oponiak, zalecana szybka konsultacja neurochirurgiczna i operacja – relacjonuje Pani Małgosia.

Świdniczanin przeszedł operację w Lublinie. Guz został wycięty w całości. Okazało się jednak, że to glejak wielopostaciowy IV stopnia. W Polsce nie ma wielu możliwości leczenia. Przewidywana jest jedynie radio- i chemioterapia, które są jednak mało skuteczne.

Bliscy się nie poddali. Zaczęli rozważać inne sposoby, by pomóc Panu Łukaszowi wygrać z bezwzględnym przeciwnikiem. Szukali informacji o badaniach klinicznych, osób, które podjęłyby się leczenia, artykułów, jakiegokolwiek ratunku.

Szansą może okazać się immunoterapia, metoda wspomagająca leczenie standardowe, która prowadzona jest w klinice w Niemczech. Pan Łukasz został na nią zakwalifikowany. Nie może jednak liczyć na refundację.

Immunoterapia jest bardzo kosztowna. Rodziny nie stać, by pokryć jej koszty, dlatego na portalu https://www.siepomaga.pl/lukasz-wrona powstała zbiórka na pomoc 42-latkowi. Szacowany koszt to blisko milion złotych. W ciągu niecałych pięciu dni udało się zebrać ponad 72 tys. zł, a wsparcie okazało 991 osób. Pieniądze będą zbierane do 2 grudnia. Każdy, kto chciałby dorzucić coś od siebie, może to zrobić wchodząc na stronę https://www.siepomaga.pl/lukasz-wronai robiąc przelew.

Artykuł przeczytano 2339 razy

Last modified: 6 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »