sobota, 24 lutego 2024r.

Bal na sto par

Autor: |

Sezon na karnawał trwa w najlepsze. Po hucznej zabawie dzieci z Przedszkola nr 4, wczoraj przyszedł czas na tańce w Przedszkolu nr 6.

Nim jednak najmłodsi ruszyli na parkiet, ich wychowawczynie oraz Beata Kowalczyk, dyrektor Zespołu Przedszkoli nr 2, w którego skład wchodzą obie placówki, przygotowały dla nich teatralne widowisko. Na scenie pojawiły się anioły i św. Florian, którzy przypomnieli najmłodszym jeden ze świątecznych zwyczajów, jakim jest ubieranie choinki. I choć na pozór to zadanie wydaje się łatwe, okazuje się, że w niebiańskim świecie wcale do takich nie należy. Bohaterowie musieli wywiercić dziurę w niebie, wciągnąć przez nią świąteczne drzewko prosto z lasu i przyozdobić je gwiazdkami.

Szczęśliwie anielska przygoda skończyła się dobrze i przedszkolaki mogły rozpocząć zabawę. Na parkiecie natychmiast pojawiły się księżniczki, wróżki, superbohaterki, czarownice, a nawet Hermiona Granger z serii o Harrym Potterze. Chłopcy, którzy również przebrali się w kostiumy, postawili na strażaków, policjantów, piratów, bohaterów z ulubionych filmów i komiksów, piłkarzy oraz ninja. Wszyscy doskonale bawili się przy dźwiękach ulubionych piosenek tańcząc i śpiewając. Nie zabrakło też słodkiej niespodzianki w formie waty cukrowej.

af

« z 2 »

Artykuł przeczytano 1237 razy

Last modified: 12 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »