środa, 19 czerwca 2024r.

Zostań rodzinnym mistrzem ortografii

Autor: |

W lutym, w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się „Dyktando rodzinne”. W ortograficznych zmaganiach wzięło udział ponad 20 par – mamy i córki, ojcowie i synowie, bracia i siostry, babcie i wnuczki. Zabawa okazała się strzałem w dziesiątkę, więc jego pomysłodawczyni, Magdalena Hajkowska, postanowiła ponownie zaprosić uczniów i ich bliskich do językowej rywalizacji. W szkolnych ławkach zasiądą 10 grudnia, o godz. 17.00.

– Zdecydowałam się na to przede wszystkim ze względu na duże zainteresowanie pierwszą edycją – wyjaśnia polonistka M. Hajkowska. – Dostrzegam również, jak mało czasu, ze względu na pracę i naukę, mają dla siebie rodzice i dzieci, a taki konkurs pozwala spędzić ze sobą trochę czasu, nauczyć się czegoś od siebie nawzajem. Przy okazji jest to świetna zabawa.
Konkurs, którego celem jest przypomnienie zasad ortografii, zacieśnianie więzi między rodzicami i dziećmi, a także doskonalenie umiejętności współpracy, przeznaczony jest dla uczniów kl. IV-VIII. Czas trwania dyktanda to ok. 30-45 min. Każdy duet dostaje na wejście 100 pkt. Za błąd ortograficzny odejmowane są 2 pkt., za interpunkcyjny 1 pkt. Wygrywa zespół, który popełni najmniej błędów.
Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony www.sp4swidnik.pl, zakładka „Aktualności”. Należy go dostarczyć do M. Hajkowskiej lub wychowawcy klasy do 30 listopada.
„Dyktando rodzinne” przeznaczone jest wyłącznie dla uczniów „Czwórki”. Jego pomysłodawczyni i organizatorka nie wyklucza jednak, że w przyszłym roku zmieni zasady konkursu.
– Być może do kolejnej ortograficznej zabawy zaprosimy dzieci i młodzież z pozostałych świdnickich szkół – dodaje M. Hajkowska.
aw

Artykuł przeczytano 1584 razy

Last modified: 21 listopada, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content