sobota, 24 lutego 2024r.

Ziemia w potrzebie

Autor: |

Pod takim hasłem odbył się I Przegląd Piosenki Ekologicznej, do udziału w którym najmłodszych świdniczan zaprosiło Przedszkole nr 2, wchodzące w skład Zespołu Przedszkoli nr 1. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Waldemar Jakson.

– Witam zgromadzonych w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury gości z Urzędu Miasta, Straży Miejskiej i Przedsiębiorstwa Komunalnego Pegimek, dzieci i nauczycieli ze świdnickich przedszkoli. Dziękuję za przybycie i życzę dobrej zabawy. Przegląd uważam za otwarty! – mówiła Renata Wójcik, dyrektor ZP nr 1, w którym edukacja ekologiczna realizowana jest na wielu płaszczyznach, na przykład poprzez wycieczki, spacery, eksperymenty, prace plastyczne, programy ekologiczne.

Wydarzenie rozpoczęły „Kleksiki” z Przedszkola nr 3, które pod kierunkiem Sylwii Lis-Rawskiej przygotowały inscenizację „Drzewa mają dreszcze”. Janusz Wójtowicz, komendant świdnickiej Straży Miejskiej, przekazał najmłodszym, jak dbać o czyste powietrze i przybliżył pracę strażników miejskich w tym zakresie. Joanna Dobosz i Julia Herda z P. K. Pegimek opowiedziały „Skąd się bierze woda w kranie, jak należy ją oszczędzać i jakie ma znaczenie dla życia człowieka?”. Dzieci z grupy IV z P nr 2 nauczyły publiczność kilku ekoruchów, a później wykonały inscenizację muzyczną do utworu „Drzewo” (pod kierunkiem Renaty Bartosiewicz).

W I Przeglądzie Piosenki Ekologicznej zaprezentowali się: Elfy z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Tęczowy Domek” (op. Karolina Gierczyńska), Wesołe Nuteczki z  Dwójeczki z P nr 2 (op. Iwona Tarkowska i Julia Sapko), Ekoludki z Przedszkola nr 4 (Joanna Łuczko), Sówki z Przedszkola nr 6 (op. Magdalena Wierzbicka i Anna Szewczyk), Psotki z Przedszkola nr 7 (op. Karolina Lasota i Marta Książek), Pszczółki z Oddziałów Przedszkolnych przy SP nr 4 (op. Agnieszka Smarzak), Wesołe Nutki z Oddziałów Przedszkolnych przy SP nr 3 (op. Magdalena Zabiegły), Dzwoneczki z Przedszkola nr 3 (op. Beata Makuch i Iwona Jęczeń). Za występy wszystkie dzieci otrzymały upominki.

Spotkanie było również okazją do ogłoszenia wyników III Konkursu plastycznego „Ziemia w potrzebie”. Nagrody laureatom wręczyli Bożena Zapalska, naczelnik wydziału zarządzania oświatą w UM, Janusz Wójtowicz i Renata Wójcik. I miejsce zajęła Dominika Rybka z OP przy SP nr 4, II Martyna Poniewozik z OP przy SP nr 3, III Kacper Gorzel z NPiŻ „Tęczowy Domek”. Wyróżnienia otrzymali: Anastazja Gałań z P nr 7, Kazimierz Lewczuk z P nr 6 i Weronika Brygoła z P nr 4.

Wydarzenie, które poprowadziły Katarzyna Kowalska, Marzena Ciechomska i Sylwia Lis-Rawska, nauczycielki z ZP nr 1,  współorganizował Miejski Ośrodek Kultury. Sponsorami upominków i nagród byli: burmistrz Waldemar Jakson, P. K. Pegimek, Straż Miejska w Świdniku.

aw

« z 3 »

Artykuł przeczytano 1288 razy

Last modified: 25 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »