czwartek, 02 grudnia 2021r.

Zielona Energia godna zaufania

Autor: |

Laureatami naszego redakcyjnego plebiscytu na Firmę Godną Zaufania okazała się Zielona Energia Sp. z o.o. , która konkurując z 19 innymi firmami zdobyła aż 1420 głosów. Drugie miejsce zajął Impact – rolety, lisy, żaluzje, moskitiery z 857 głosami, a trzecie Biuro rachunkowe TX Agnieszka Bożym na które oddano 709 głosów.

W środę odbyło się wręczenie certyfikatu Firmy Godnej Zaufania, które wykorzystaliśmy do rozmowy z jej przedstawicielami – Olgą Wysokińską, kierownikiem ds. rozwoju i Rafałem Włoskiem, kierownikiem biura.

– Nazwa Zielona Energia brzmi bardzo ekologicznie, więc podejrzewam, że zajmujecie się Państwo instalacjami wykorzystującymi odnawialne źródła energii.

Olga Wysokińska: – Zajmujemy się głównie montażem instalacji fotowoltaicznych, w tym farm, ale coraz śmielej wkraczamy również na rynek pomp ciepła i ładowarek do aut elektrycznych .

– Jak staracie się być firmą godną zaufania na co dzień, bo przecież nie robicie tego dla sukcesów w plebiscytach, ale przede wszystkim dla klientów i wizerunku firmy.

– Rafał Włosek: – Nazwa Firma Godna Zaufania doskonale wpisuje się w politykę i filozofię działania naszej firmy. Jej rozwój opieramy właśnie na zaufaniu klientów. Bez niego nie bylibyśmy w stanie być na takim etapie, jaki udało nam się osiągnąć.

Oprócz zaufania, do zdobycia klientów zapewne niezbędne są też „twarde dowody” w postaci certyfikatów i innych dokumentów stwierdzających kompetencje oraz wysoką jakość wykonywanych usług.

R.W.: – Przede wszystkim, dostarczane instalacje wykonane są z komponentów wysokiej jakości, pochodzących ze sprawdzonych źródeł i polskiej dystrybucji. Dokładamy do tego jak najwyższej jakości obsługę i profesjonalny montaż. Bez tego nie dałoby się uzyskać doskonałego produktu.

– Atmosfera wokół fotowoltaiki nieco się ostatnio zagęściła. Mówi się o zmianie przepisów, mniejszej niż dotychczas opłacalności tych inwestycji, a nawet, że niektórzy posiadacze instalacji zaczęli je demontować. Jaka jest prawda?

R.W.: – To problem rozwojowy i nie do końca wiemy jaki będzie jego finał. Przepisy są dopiero w trakcie opracowywania, przesuwane są kolejne terminy. Obecnie mówi się o 1 kwietnia 2022, ale jego ostateczność nie jest przesądzona. Natomiast jeśli chodzi o opłacalność instalowania fotowoltaiki, raczej nie podlega ona dyskusji. Ceny energii stale rosną i nawet jeśli działania pójdą w tym kierunku, żeby ludzie na bieżąco konsumowali wytwarzaną przez siebie energię, a nie oddawali ją do sieci i tak w bardzo dużym stopniu będą uniezależnieni od źródeł zewnętrznych. Dodatkowo, nawet przy rosnących cenach energia będzie ich kosztowała dokładnie tyle, ile zainwestują w instalację.

– Jestem mieszkańcem domku jednorodzinnego i w swoim czasie starałem o zabudowę instalacji, jednak okazało się, że nie spełniam wymagań technicznych w postaci odpowiedniej powierzchni dachu w jednej płaszczyźnie. Czy w tej sprawie mamy do czynienia z postępem technologicznym?

O.W.: – Możliwości technologiczne są już takie, że instalację można zamontować na bardziej skomplikowanym dachu. Stale wzrasta również moc modułów, co wpływa na zmniejszenie ich gabarytów. Można też montować tak zwane carporty, czyli wiaty samochodowe, na których zostaną zamontowane moduły fotowoltaiczne. A zatem możliwości jest znacznie więcej niż przed laty. Mogą z nich korzystać zarówno klienci indywidualni, biznesowi, jak i gospodarstwa rolne.

Ponad 1400 uzyskanych głosów to naprawdę spory sukces. Jak Państwo traktujecie wyróżnienie tytułem Firma Godna Zaufania przyznane przez czytelników Głosu Świdnika?

O.W.: – Jesteśmy bardzo zaskoczeni i jest nam niezmiernie miło, że lokalna społeczność okazała nam tyle poparcia i zaufania…

R.W.: – …Tym bardziej, że ogniskujemy swoje działania na lokalnym rynku. Jesteśmy firmą stąd, osobiście również pochodzimy ze Świdnika, więc mamy podwójną motywację do dalszej pracy.

Artykuł przeczytano 239 razy

Last modified: 5 listopada, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?