sobota, 06 czerwca 2020r.

Zdalna szkoła po raz drugi

Autor: |

Urząd Miasta złożył wniosek o dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego, w ramach drugiej edycji ministerialnego programu „Zdalna szkoła”. Tym razem jest to kwota 130 tys. zł. Kolejne laptopy trafią do świdnickich szkół prawdopodobnie za kilkanaście dni.

W poprzedniej edycji Świdnik otrzymał 100 tys. zł dotacji. Zakupiono 40 zestawów złożonych z laptopów, słuchawek oraz toreb. Przeznaczone zostały dla uczniów, którzy potrzebowali odpowiedniego sprzętu, żeby uczestniczyć w lekcjach online.

– Placówki dostały też 14 tabletów użyczonych przez Urząd Marszałkowski, udało się więc zaspokoić potrzeby sprzętowe uczniów, choć trudniejsza sytuacja jest w rodzinach wielodzietnych. Często zdarza się, że w takich domach kilkoro dzieci jest w wieku szkolnym i każde potrzebuje dostępu do komputera lub tabletu – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Przed złożeniem drugiego wniosku, ratusz otrzymał dokładne zapotrzebowanie ze szkół. Na tej podstawie gmina wnioskowała o 33 laptopy wraz oprogramowaniem.

– Złożenie dokumentów o dofinansowanie jest gwarancją wypłaty – dodaje E. Jankowska. – Z zakupem sprzętu nie trzeba czekać na podpisanie umowy i przelew, złożyliśmy więc zamówienie i w przyszłym tygodniu powinniśmy go otrzymać. Trafi do rodzin wielodzietnych, które poprzednio nie otrzymały go w odpowiedniej ilości. Tablety wypożyczone zostaną także uczniom, którzy wcześniej dostali sprzęt szkolny, ten zaś przekażemy nauczycielom mającym niewystarczające zaplecze techniczne.

Zakupiony za pieniądze ze „Zdalnej szkoły” sprzęt, po zakończeniu nauki online, wróci do szkół, gdzie nadal będzie służył wszystkim dzieciom i pedagogom.

aw

Artykuł przeczytano 270 razy

Last modified: 21 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?