sobota, 20 lipca 2024r.

Zatańczyli dla Kacpra

Autor: |

Ponad 100 tancerzy w różnym wieku pojawiło się dzisiaj na scenie Centrum Kultury. Pokazy miały nie tylko zademonstrować umiejętności występujących, ale przede wszystkim pomóc. Podczas Charytatywnej Gali Tanecznej, zorganizowanej przez Akademię Tańca Pleskot, bo o niej mowa, zbierano pieniądze na leczenie Kacpra Drzazgi.

– To spotkanie oficjalnie kończy rok szkolny w naszej Akademii. Mam nadzieję, że będziecie dobrze się bawili, oglądając popisy młodszych i starszych tancerzy. Mamy jednak jeszcze jeden cel. Chcemy przeprowadzić kwestę na rzecz Kacpra. Liczymy na waszą pomoc i z góry serdecznie dziękujemy – mówił Jarosław Pleskot, otwierając taneczne show.
W gali wzięły udział osoby, które uczęszczają na zajęcia Akademii Tańca, a także dzieci z Przedszkola nr 4. Zaprezentowali, między innymi, zumbę, salsę, bachatę, walca wiedeńskiego, quickstepa i walca angielskiego. Przygotowywali się pod okiem Marzeny Karwatowskiej, Małgorzaty Pleskot, Rafała Woźniaka i Jarosława Pleskota. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.
To już piąta gala charytatywna zorganizowana przez Akademię Tańca Pleskot. W czterech poprzednich udało się zebrać ok. 7, 5 tys. zł.
– Efekt dzisiejszej zbiórki to 1660,01 zł. Wprawdzie mamy już całą kwotę przeznaczoną na leczenie w klinice w Munster, ale pieniadze będą również potrzebne, między innymi na pokrycie kosztów karetki, którą Kacper musi dojechać do Niemiec. W jego imieniu gorąco dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę – wyjaśnia Anna Broda, koordynatorka akcji pomocy dla chorego chłopca.
aw

Artykuł przeczytano 1180 razy

Last modified: 2 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content