czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Zapisz się na Półmaraton Solidarności

Autor: |

Zawodnicy i entuzjaści biegów długodystansowych mają powody do radości! Kilka dni temu ruszyły zapisy na 11. PKO Półmaraton Solidarności. To wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników sportu, którzy pragną wziąć udział w tej cyklicznej imprezie biegowej.

Start, tradycyjnie już, będzie miał miejsce w Świdniku. Rejestracji można dokonać poprzez oficjalną stronę biegu. Już teraz dostępne są różne pakiety startowe. Ich ceny są uzależnione od daty rejestracji. Do 31 marca za pakiet biegacze zapłacą 120 zł, od 1 do 14 kwietnia 140 złotych. Od 15 kwietnia do 28 maja cena wyniesie 160 zł. Po 28 maja za pakiet trzeba będzie zapłacić 200 zł. Istnienie również opcja pakietu premium, który obejmuje specjalnie zaprojektowaną koszulkę. Taka pamiątka dostępna będzie za dodatkowe 60 zł.

– Zachęcamy do zakupu, naprawdę warto. Jakość i wzór koszulki spełniają najwyższe wymagania jakości i komfortu, a dodatkowo jest to nietuzinkowa pamiątka. Wzór oficjalnej koszulki 11. PKO Półmaratonu zaprezentujemy wkrótce – mówi Marek Wątorski, dyrektor Półmaratonu Solidarności.

Tradycja organizowania biegu na trasie Świdnik-Lublin sięga 1993 r. Myśl środowiska związkowego i sportowego Lublina o zorganizowaniu masowej imprezy biegowej w stolicy województwa, powstała w 1981 r. Wtedy to po raz pierwszy został rozegrany Miting Lekkoatletyczny NSZZ „Solidarność”. Ze względu na stan wojenny i związane z nim represje, kolejny odbył się dopiero w 1990 r. Trzy lata później organizator postanowił wpisać na stałe w kalendarz imprez Bieg Solidarności, który ówcześnie odbywał się na dystansie 12,5 km. W 2013 r. bieg został przekształcony w PKO Półmaraton Solidarności.

11. PKO Półmaraton Solidarności zaplanowano na 1 czerwca. W tym dniu, w strefie mety, odbędzie się również Lubelski Dzień Dziecka na biegowo.

ao

Artykuł przeczytano 140 razy

Last modified: 14 marca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content