środa, 19 czerwca 2024r.

Zadbaj o bezpieczną podróż

Autor: |

Zbliżają się wakacje. Wielu młodych świdniczan spędzi ten czas poza miastem, wyjeżdżając na wycieczki, kolonie czy obozy. Policjanci apelują, aby przed wyruszeniem w podróż poprosić o sprawdzenie autokaru. Kontrolę może zlecić rodzic, opiekun, organizator wycieczki, jej uczestnik albo przewoźnik. Wystarczy, że z 3-dniowym wyprzedzeniem zadzwoni do oficera dyżurnego pod nr tel. 997 lub 81 749 42 10.

– Mundurowi sprawdzają trzeźwość kierowcy i zwracają uwagę na stan techniczny autokaru, posiadane wyposażenie oraz dokumentację. W ubiegłych latach mieliśmy przypadek, kiedy autobus został zatrzymany, ponieważ nie nadawał się do jazdy, zaś kierujący był pod wpływem alkoholu – mówi asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.
W 2018 roku świdniccy mundurowi sprawdzili 168 pojazdów. Od początku tego roku skontrolowano ich 103. Dwa z nich okazały się niesprawne technicznie i nie zostały dopuszczone do ruchu.
Pojazdy, którym będą poruszać się najmłodsi, można sprawdzić również w zaciszu własnego domu, za pośrednictwem strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu. Z portalu dowiemy się, czy posiada ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC i aktualne badanie techniczne. Można też sprawdzić, jaka jest dopuszczalna liczba miejsc w pojeździe, a także upewnić się, że nie został wycofany z ruchu lub skradziony.

af, fot. KPP Świdnik

Artykuł przeczytano 1374 razy

Last modified: 19 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content