poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Z życzeniami dla babć i dziadków

Autor: |

Ogromną niespodziankę przygotowały dla swoich bliskich dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. Zaprosiły ich wczoraj do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie zaprezentowały historię o narodzeniu Jezusa.

– 21 i 22 stycznia na stałe zapisały się w naszym przedszkolnym kalendarzu jako Dzień Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu spieszą się babcie i dziadkowie do swoich wnuków, ale tym razem, aby wygodnie usiąść i wysłuchać wierszy, piosenek oraz obejrzeć układy taneczne. Z okazji tak ważnego święta pragniemy złożyć państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, radości i samych pogodnych chwil – mówiła Agnieszka Kulik, dyrektor NP „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”.

Przedszkolaki ze swoimi wychowawczyniami zaśpiewały kolędy i pastorałki, opowiedziały o Świętej Rodzinie, Trzech Mędrcach, gwieździe, pasterzach oraz zwierzętach ze stajenki. Na scenie pojawiły się też aniołki, krakowiacy i górale.

Ponieważ zbliża się święto babć i dziadków młodzi artyści nie zapomnieli również o życzeniach dla nich: – „Dziadek z babcią mają święto, więc im wszyscy zaśpiewamy, niech nam żyją, niech nam żyją nasi goście ukochani”. Ze sceny popłynęło również gromkie „Sto lat”.

Dla zgromadzonej w sali widowiskowej MOK publiczności zatańczyli Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” pod kierunkiem Beaty i Lecha Leszczyńskich oraz Marcel Kwiatosz i Nikola Wolińska, para z Tanecznego Klubu Sportowego „Lider Lublin”.

aw

« z 2 »
« z 2 »

Artykuł przeczytano 1646 razy

Last modified: 19 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »