sobota, 24 lutego 2024r.

Z myślą o medykach

Autor: |

Po zakupie środków ochronnych i urządzeń dla oddziału anestezjologii, ratusz chce również nabyć na potrzeby powiatowego szpitala mobilne urządzenia do dezynfekcji. We wtorek radni będą decydować o przeznaczeniu 50 tys. zł na ten cel.

Na początku tygodnia do świdnickiego SP ZOZ dotarły specjalistyczne maseczki, rękawice, buty i kombinezony. Niebawem lecznica wzbogaci się o urządzenia dla oddziału anestezjologii i trzy nowe respiratory. Z budżetu miasta na ten cel zostało przeznaczone około 650 tys. zł. Władze miasta odpowiedziały na prośby otrzymane od dyrektora powiatowej lecznicy.

– Nie jesteśmy organem prowadzącym szpitala. Natomiast w obecnej sytuacji zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie pracowników służby zdrowia i mieszkańców – tłumaczy burmistrz Waldemar Jakson.

Od początku przedstawiciele ratusza zaznaczali, że są gotowi do dalszej pomocy szpitalowi.
– Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W sposób szczególny pamiętaliśmy o lekarzach i pozostałych pracownikach szpitali, którzy są teraz na pierwszym froncie walki z epidemią koronawirusa – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta. – Postanowiliśmy, oczywiście nie tylko z tego powodu, zaproponować radnym przekazanie szpitalowi kolejnych 50 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie jeszcze lepszego bezpieczeństwa pracownikom SP ZOZ, poprzez zakup trzech mobilnych urządzeń do dezynfekcji.

Miejscy radni zajmą się zmianami w budżecie dotyczącymi, między innymi tej sprawy już w najbliższy wtorek. Tego dnia odbędzie się pierwsza w mieście zdalna sesja. Samorządowcy będą w niej uczestniczyć online. Zagłosują dzięki, zakupionemu wcześniej, mobilnemu systemowi.

kal

Artykuł przeczytano 1693 razy

Last modified: 8 kwietnia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »