czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Wystartowało Lotnicze Miasteczko

Autor: |

Zakończyła się budowa Lotniczego Miasteczka dla dzieci na skwerze przy ul. Głowackiego. Projekt o tej nazwie zgłosiła do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok Świdnicka Rada Kobiet. Zagłosowało na niego 771 świdniczan, co było drugim wynikiem wśród kandydujących propozycji.

– To plac zabaw dla dzieci, którego elementy odwołują się do lotniczych tradycji naszego miasta. Plac nie był naprawiany, ale praktycznie został tworzony od nowa  – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

W nawiązaniu do nazwy projektu miasteczko zostało wyposażone w elementy przypominające o podniebnej tradycji Świdnika. Na placu znalazły się: duży zestaw zabawowy w kształcie samolotu ze zjeżdżalnią, przejściami i miejscami do wspinaczki, huśtawka typu bocianie gniazdo, karuzela, równoważnia, bujaki w kształcie skutera i samochodu oraz piaskownica. Dostępny jest też zestaw zabawowy dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością, z podjazdem  i windami. Na placu powstała również ścieżka edukacyjna z tablicami, które w ciekawy sposób przybliżą lotnicze tradycje Świdnika. Dzieci dowiedzą się o ważnych wydarzeniach z historii naszego miasta, a także poznają sylwetki świdniczan związanych z lotnictwem.

Nowy plac zabaw nadal będzie zacieniony. W planie modernizacji nie przewidziano wycinki drzew. Aby dzieci mogły bezpiecznie korzystać z zestawu zabawowego w kształcie samolotu, zestawu dla osób z niepełnosprawnością oraz huśtawki typu bocianie gniazdo, ułożono nawierzchnię poliuretanową amortyzującą upadek. Wszystkie urządzenia są zbudowane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne.

Artykuł przeczytano 222 razy

Last modified: 13 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content