sobota, 24 lutego 2024r.

Wybiegali sukces

Autor: |

6 sierpnia odbył się bieg górsko-przełajowy na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Członkowie stowarzyszenia Biegający Świdnik mogą pochwalić się niemałym sukcesem.

7 km, 21 km lub dystans maratonu. Trzy malownicze trasy – prowadzące przez lasy, wąwozy oraz polany. Czynniki utrudniające: piasek i błoto, kamienie, ścierniska, połamane drzewa oraz znaczne różnice wysokości terenu.

Trudy każdej z tras nie odstraszyły biegaczy z naszego miasta, którzy podjęli wyzwanie pokonania dystansu.

– Najcięższe momenty były rekompensowane przez piękne widoki, moc atrakcji oraz wspaniałą atmosferę – wspominają uczestnicy biegu ze stowarzyszenia Biegający Świdnik.

Tegoroczny bieg „Szlak Trafi” to IX edycja tego wydarzenia. Organizatorzy chcą w ten sposób popularyzować biegi jako aktywny sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz promować piękno przyrody Lubelszczyzny.

Świdniccy biegacze wygrali klasyfikację drużynową. Mogą pochwalić się również wyróżnieniami indywidualnymi. Na dystansie 43 km, pierwsze miejsce zdobył Artur Jendrych, dobiegając do mety w czasie 3:41:08. Jako pierwsza z kobiet, do mety dotarła Anna Psuja z czasem 4:45:47. W biegu na dystansie 21 km, srebrny medal wywalczył natomiast Karol Tichoruk, dobiegając do mety z czasem 1:49:47.