czwartek, 07 grudnia 2023r.

Wspominali Wandę Wiłkomirską

Autor: |

W czwartek, świdniczanie wspominali prof. Wandę Wiłkomirską, światowej sławy skrzypaczkę i pedagoga, honorową obywatelkę naszego miasta. Jej sylwetkę, w 1. rocznicę śmierci, zaprezentowali uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Rodziny Wiłkomirskich. Koncert „Ja wam to zagram” odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury.

– Dla nas była „cioteczką”, bo tak o sobie mówiła i prosiła, żeby tak się do niej zwracać. Znaliśmy ją jako osobę niezwykle skromną, ciepłą i kochającą muzykę, która była jej prawdziwą pasją i życiem – mówiła Beata Olszańska, dyrektor PSM.
Na scenie wystąpili: Roksana Trojanowska, Szymon Włodarczyk, Gabriela Śliwińska, Zuzanna Wójcik, Natalia Guz, Weronika Guz, Julian Cyran, Filip Cyran, Alicja Adamczyk i Iskander Alimbajew.
Publiczność obejrzała też fragment filmu „Ja wam to zagram”, w reżyserii Macieja Białobrzeskiego. Koncert poprowadzili Emilia Kopeć i Filip Cyran. Spotkanie przygotowali nauczyciele: Anna Dorochowicz, Iwona Godzik-Ćwiek, Magdalena Cyran i Jarosław Gadaj.

Zostań uczniem szkoły muzycznej
W placówce trwa nabór na rok szkolny 2019/2020. Szkoła oferuje naukę w cyklach 4- (dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat) i 6-letnim (dzieci w wieku 6-10 lat). Do wyboru są takie instrumenty, jak: fortepian, akordeon, klarnet, saksofon, gitara, skrzypce, wiolonczela, kontrabas, perkusja, flet poprzeczny i trąbka. Wnioski przyjmowane są w sekretariacie placówki, ul. Króla Pole 7. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 81 751 68 56. Kwestionariusz i kompendium wiedzy dla kandydata dostępne są również na stronie www.psm.swidnik.pl, w zakładce rekrutacja.
– Badanie przydatności odbędzie się 16 maja. Serdecznie zapraszam do naszej szkoły. Zajęcia uczą otwartości, koncentracji, motywują do wysiłku. Są także źródłem artystycznego spełnienia i szkołą wrażliwości. Dają okazję do rozwijania talentu, a także do spotykania takich ludzi jak Wanda Wiłkomirska – zachęca B. Olszańska.
aw

Artykuł przeczytano 1826 razy

Last modified: 9 maja, 2019

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »