poniedziałek, 22 czerwca 2026r.

#WolneMiejsceDlaMunduru

Autor: |

Tradycja pozostawiania wolnego nakrycia przy wigilijnym stole jest mocno zakorzeniona w polskiej kulturze. Przeznaczamy je najczęściej dla niespodziewanego gościa lub zagubionego wędrowca, który może zapukać do naszych drzwi. 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej zachęca natomiast, by wesprzeć akcję #WolneMiejsceDlaMunduru.

W tym roku nie wszyscy będą mogli spędzić święta Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie. Tysiące żołnierzy i funkcjonariuszy, nawet w ten wyjątkowy czas radości i rodzinnego ciepła, będzie pełnić służbę na polsko-białoruskiej granicy, z dala od swoich bliskich. Wspieramy akcję #WolneMiejsceDlaMunduru! Niech będzie ona wyrazem naszego poparcia dla obrony granicy, a także znakiem solidarności z tymi, którzy tam służą – wyjaśnia kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

Świąteczna inicjatywa ma stanowić kontynuację wsparcia dla służb mundurowych w ramach akcji #MuremZaPolskimMundurem. Stawiając na stole wolne nakrycie, przy którym znajdzie się winietka dla obrońców granic, pokażemy im naszą wielką wdzięczność oraz to, że sercami jesteśmy z nimi.

ow, fot. 2 LBOT

Artykuł przeczytano 1066 razy

Last modified: 16 grudnia, 2021

Zmień język »
Przejdź do treści