niedziela, 24 września 2023r.

Wielka zbiórka planszówek

Autor: |

gry planszowe

Masz w domu gry planszowe, w które dzieci grały już sto razy i są znudzone? Szkoda, żeby zbierały kurz na półce. Przynieś je do biblioteki.

– Wszyscy cieszymy się kiedy dzieci grają w gry planszowe, a nie elektroniczne. Choć z własnej obserwacji wiem, że po pewnym czasie gry się nudzą i trafiają na półkę. Zamiast leżeć na rosnącym stosiku lepiej, żeby służyły innym – mówi Piotr Jankowski, dyrektor Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej. I dodaje: – Stąd pomysł, żeby rozpocząć zbiórkę takich gier.

Biblioteka czeka na gry planszowe, karciane, memo oraz puzzle do układania. Można je przynosić do siedziby placówki przy ulicy Niepodległości 13. Dzieci będą w nie mogły grać w bibliotece lub wypożyczyć do domu.

Gra jest niekompletna? Nie ma problemu, taka też się przyda.

– Pionki, kostki i pozostałe elementy posłużą do uzupełnienia innych gier – tłumaczy Piotr Jankowski.

Biblioteka liczy przede wszystkim na gry dla dzieci. Dyrektor podkreśla, że nie chce stwarzać konkurencji dla “dorosłych” graczy, którzy spotykają się w ramach Klubu Fantastyki “Obelisk”, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury.

– Czekamy, sam jestem ciekaw jaki będzie odzew. Liczę na to, że akcja chwyci i będziemy mogli pochwalić się dużą kolekcją gier do wypożyczenia i grania na miejscu – mówi szef biblioteki.

rp

Artykuł przeczytano 1149 razy

Last modified: 4 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »