czwartek, 02 grudnia 2021r.

Wielcy klasycy i jazzowe nowalijki

Autor: |

Jazzowi melomani odliczają godziny do kolejnego muzycznego święta. To już ostatnia szansa na wzięcie udziału w XVIII edycji Świdnik Jazz Festival, który odbędzie się w ten weekend.

–Świdnik Jazz Festival zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem. Ta edycja jest jednak wyjątkowa. Myślimy, że poprzedni rok, kiedy z powodu pandemii festiwal się nie odbył, zrobił swoje. Melomani są głodni jazzowych fraz, z czego bardzo się cieszymy – wyjaśnia Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Tegoroczna edycja imprezy obfituje w wielkie nazwiska z jazzowego firmamentu. Niewątpliwą gwiazdą festiwalu będzie Leszek Możdżer, wybitny pianista, kompozytor i rewolucjonista polskiego jazzu. Usłyszymy też klimatyczny projekt Krystyna Prońko Trio. Wokalistce i kompozytorce towarzyszą na scenie Przemek Raminiak i Adam Wendt.

– Ciekawą nowalijką w jazzowym nurcie będzie trzeci koncert festiwalu. Na scenie zabrzmi energetyczne połączenie hip-hopu, jazzu, elektroniki z polskimi tekstami w wykonaniu zespołu Bibobit. Grupa przyjedzie do Świdnika z projektem „Osiecka” – mówi A. Żurek.

Nadal można kupić bilety na wszystkie koncerty. Nie warto jednak czekać do ostatniej chwili, ponieważ w przedsprzedaży ich ceny są znacznie atrakcyjniejsze. Bilety dostępne są na Kup bilet | Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku (mok.swidnik.pl)

mj, fot. www.mozdzer.com

Program:

27.11. godz. 18.00 Helicopters Brass Orchestra (wstęp wolny)

           godz. 20.00 Leszek Możdżer (bilety: 120 zł przedsprzedaż, 140 zł w dniu koncertu)

28.11. godz. 18.00 Zespół Bibobit (bilety: 50 zł przedsprzedaż, 70 zł w dniu koncertu)

           godz. 20.00 Krystyna Prońko Trio (bilety: 70 zł przedsprzedaż, 90 zł w dniu koncertu)

Artykuł przeczytano 104 razy

Last modified: 25 listopada, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?