sobota, 19 września 2020r.

Wąsko, ale bez wahadła

Autor: |

9 września drogowcy wprowadzą kolejny etap czasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Lotników Polskich, ul. Klonowej oraz Rejkowizna. Wykonawcy budowy nie przewidują wprowadzenia ruchu wahadłowego, a jedynie przewężenie pasów ruchu. Czasowa organizacja ma potrwać do końca budowy ronda.

– Zmiany związane są z budową na al. Lotników Polskich pierścienia ronda oraz wysp dzielących, co wiąże się z wprowadzeniem strefy wydzielonej w osi ulicy i co za tym idzie, przewężeniem pasów ruchu – mówi Paweł Siewielec z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Lubartowie.

Projekt budowy ronda na skrzyżowaniu al. Lotników Polskich, ul. Rejkowizna i Klonowej został zaakceptowany trzy lata temu. Wyborowi konkretnej propozycji towarzyszyły szerokie konsultacje społeczne, oraz opinie środowisk rowerowych i policji. Inwestycja jest reakcją na problemy zgłaszane przez kierowców, ale również na rekomendacje służb mundurowych. Ma ułatwić osobom poruszającym się ulicami miejskimi wjazd na al. Lotników Polskich.

– Wielokrotnie już czas oczekiwania był tak długi, że skręcałem w prawo, jechałem do najbliższego skrzyżowania na al. Lotników Polskich i zawracałem na nim. Uważam, że budowa ronda to najlepsze rozwiązanie – tłumaczył Karol Pawlicki, mieszkaniec ul. Klonowej.

Kolejnym argumentem przemawiającym za koniecznością przebudowy skrzyżowania były plany rozbudowy tej części miasta.

– Mamy nowe koncepcje dotyczące tej części miasta. Przy ul. Klonowej rozpoczęliśmy budowę żłobka. Planujemy tam także Centrum Spotkań dla mieszkańców, przy ulicy powstają kolejne bloki. Przewidujemy więc, że ruch w tym rejonie jeszcze wzrośnie – tłumaczył Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Budowa ronda ma kosztować blisko 1,1 mln zł i powinna zostać zakończona jeszcze w tym roku. Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę wjazdów na skrzyżowanie, zarówno po stronie ul. Klonowej, jak i ul. Rejkowizna. Wykonawca poszerzy także chodniki i ścieżkę rowerową.

jmr

Artykuł przeczytano 130 razy

Last modified: 14 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?