wtorek, 22 września 2020r.

Wakacyjne warsztaty filmowe

Autor: |

Akademia Młodzieżowa, działająca w parafii pw. NMP Matki Kościoła, zaprosiła dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat do udziału w „Wakacyjnych warsztatach filmowych”. Spotkania odbywały się w ubiegłym tygodniu.

Akademia Młodzieżowa skupia uczniów szkół podstawowych i średnich. Jej ideałami są Bóg, Honor i Ojczyzna. Budowanie wspólnoty odbywa się również poprzez media. Młodzież przygotowuje cykliczne wydania Magazynu Parafialnego, które zawierają aktualności z życia parafii, prezentacje funkcjonujących w niej grup, wywiady i reportaże o tematyce ewangelizacyjnej. Wakacyjne warsztaty filmowe doskonale wpisały się w założenia AM.

– Zapisało się na nie 11 osób z naszego miasta, ale współpracowaliśmy też z ośrodkami w Łęcznej i Lublinie. Łącznie mieliśmy 25 uczestników. Wszystkie działania były dedykowane przygotowaniu naszego magazynu, który dostępny jest na fanpage`u  parafii, a także produkcji filmu o Prymasie Tysiąclecia –  mówi Iwona Grzesiak ze świdnickiej Akademii, która prowadziła zajęcia z Jadwigą Garwolińską i Mileną Piędzią.

W programie spotkań znalazły się takie zagadnienia, jak: pisanie scenariusza filmowego, tworzenie scenografii, zdjęcia filmowe i praca z kamerą. Młodzież kręciła ujęcia w salce parafialnej w Świdniku, w Łęcznej, przed lubelskim zamkiem i kościołem pw. Św. Mikołaja, a także w studiu Akademii w Motyczu Leśnym. Uczestnicy zostali podzieleni na zespoły, z których każdy zajmował się jednym zagadnieniem – tworzeniem studia telewizyjnego, reportażem z warsztatowych działań lub produkcją filmu fabularnego. Premiera „Wieczoru filmowego ze sługą Bożym Stefanem Wyszyńskim” odbyła się w niedzielę, w kościele pw. NMP Matki Kościoła. W salce Jana Pawła II zgromadziło się około 80 osób. Produkcję, w której wystąpili uczestnicy warsztatów oraz zaproszeni goście, można obejrzeć pod linkiem https://youtu.be/nVkgW2qFARY.

– Warsztaty miały też na celu przyciągnięcie osób, które chciałyby budować z nami parafialną Telewizję AM, rozwijać swoje talenty i zainteresowania, uczyć się zarządzać grupą i pogłębiać wiarę. Jeśli ktoś byłby chętny, może do nas dołączyć w każdej chwili. Spotykamy się w kościele, w środy, o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat – dodaje pani Iwona.

aw, fot. Akademia Młodzieżowa

Artykuł przeczytano 208 razy

Last modified: 28 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?