wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Wakacje – kulturalnie i sportowo

Autor: |

Świdniccy uczniowie powoli zapominają o porannych dzwonkach, nauce i odrabianiu lekcji. Przez najbliższe miesiące czeka ich relaks i odpoczynek. Nie oznacza to jednak, że w wakacje nie można zajrzeć do szkoły, tym bardziej, że placówki zapraszają do korzystania ze swoich obiektów sportowych. Sporo będzie się działo również w miejskich i spółdzielczych placówkach kulturalnych.

Wycieczki, zabawy, zajęcia
Bezpłatne zajęcia wakacyjne zorganizowało Miejskie Centrum Profilaktyki. W ramach półkolonii zaplanowano dwa turnusy dla około setki dzieci. Pierwszy rozpocznie się już w poniedziałek i potrwa do 12 lipca. Drugi wystartuje 15 lipca i zakończy się 26 lipca.
– Grupy na oba turnusy są już zamknięte, jednak nadal prowadzimy listę rezerwową. Gdyby ktoś, na przykład, rozchorował się i zrezy­gnował z zajęć, jego miejsce zajmie osoba z listy – mówi Ewa Kossowska, kierownik Miejskiego Centrum Profilaktyki.
W programie przewidziano mnóstwo zabaw plastycznych, ruchowych i integracyjnych, wyjść, spotkań z ciekawymi ludźmi oraz konkursów. Dzieci wcielą się m.in. w role muzyków, tworząc grzechotki, bębenki czy kastaniety i występując na scenie, a także projektantów mody, modeli i modelek.
We wtorek rozpoczęły się zapisy na półkolonie „Lato w mieście”, organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat. W programie znalazły się warsztaty oraz liczne wycieczki. W zajęciach podzielonych na dwa turnusy będzie mogło wziąć udział około 90 uczestników. Pierwszy rozpocznie się 8 lipca, a skończy 12 lipca. Drugi natomiast potrwa od 22 do 26 lipca. Opłata za udział w półkoloniach to 200 zł brutto. Zapisy są prowadzone wyłącznie online, poprzez stronę internetową www.mok.swidnik.pl/polkolonie.
Wakacyjną ofertę dla najmłodszych przygotował również Spółdzielczy Dom Kultury. – Organizujemy 3 turnusy półkolonii, dla dzieci w wieku od 7 lat. Zapewniamy dobrą zabawę i atrakcję dla każdego. Będą, na przykład, warsztaty rękodzielnicze i teatralne, spotkania z policjantami, szukanie skarbów, lekcje pierwszej pomocy i dyskoteki – mówi Edyta Socha, kierownik SDK.
Pierwszy turnus zaplanowano w dniach 1-5 lipca, z dodatkową atrakcją – wycieczką do JUMP XLLUBLI. Drugi odbędzie się w dniach 8-17 lipca, z wycieczką do Magicznych Ogrodów, a trzeci, wraz z wyprawą na Farmę Iluzji przewidziano w dniach 15-19 lipca.

Na boisku i w basenie
Podczas wakacji będą działały również miejskie i szkolne obiekty sportowe. Z boisk do piłki nożnej, plażowej i wielofunkcyjnego, zlokalizowanych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 nieodpłatnie mogą korzystać uczniowie placówki i ich rodzice. Obiekty są czynne od 10.00 do 20.00. Żeby z nich skorzystać, osoba pełnoletnia musi złożyć w szkole odpowiedni wniosek.
Natomiast użytkownicy spoza placówki muszą się liczyć z opłatami za wynajem boisk w wysokości 20 zł (bez oświetlenia) lub 30 zł (z oświetleniem).
W wakacje będzie również czynny plac zabaw znajdujący się przy placówce. W lipcu od poniedziałku do piątku najmłodsi będą mogli z nich korzystać w godz. 11.00 do 20.00. Natomiast w weekendy od godz. 10.00 do 20.00. Przez cały sierpień plac będzie czynny przez cały tydzień od 10.00 do 20.00.
Uczniowie będą mieć również do dyspozycji boiska i plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 7. Skorzystają z obiektów bezpłatnie w dni powszednie w godz. 9.00 – 21.00, w soboty w godz. 15.00 – 21.00. W niedziele i święta plac i boiska będą nieczynne.
Na zajęcia sportowe zaprasza także Szkoła Podstawowa nr 3. Dzieci będą korzystać z zewnętrznych obiektów sportowych Orlik w godzinach od 10 do 17. Zajęcia poprowadzi animator sportu. Od godz. 17.00 do 21.30 boiska będą udostępnione dla grup zorganizowanych. W dni deszczowe uczniowie będą mieli do dyspozycji dwie sale do tenisa stołowego w godz. od 10.00 do 14.00. Zajęcia również poprowadzi animator sportu.
W wakacje będą także czynne obiekty przy Szkole Podstawowej nr 5. Do końca czerwca z basenu będzie można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00, w lipcu w godz. 10.00-18.00. Przez ostatni miesiąc pływalnia będzie zamknięta ze względu na prowadzoną konserwację. Bilety dla dzieci i młodzieży (od 8 roku do 18 roku życia) będą kosztować 2 zł, seniorzy powyżej 65 lat zapłacą 5 zł, wejściówka normalna to koszt 9 zł.
Na terenie szkoły do dyspozycji uczniów są również boiska, bieżnia, skate park i place zabaw. Z obiektów można korzystać bezpłatnie, od poniedziałku do piątku w godz.10.00-21.50, w soboty i niedziele w godz. 12.00-21.50.
kal

Artykuł przeczytano 2028 razy

Last modified: 26 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content