piątek, 26 czerwca 2026r.

W intencji ofiar II wojny światowej

Autor: |

W ostatnią niedzielę maja, w Lesie Krępieckim odprawiana jest msza św. w intencji ofiar II wojny światowej i obozu na Majdanku. Przy pomniku upamiętniającym „obywateli różnych narodowości, zamordowanych przez hitlerowców w latach 1940-44”  gromadzą się mieszkańcy Kazimierzówki, Kalinówki, Krępca, Mełgwi i Świdnika, by  w tym szczególnym miejscu przypominać o wydarzeniach sprzed lat.

Tegoroczne nabożeństwo odprawione zostanie 28 maja, o godz. 18.00. O oprawę niedzielnej uroczystości zadbają uczniowie Szkoły Podstawowej w Kalinówce oraz pani Maria Winiarska.

aw

Artykuł przeczytano 1366 razy

Last modified: 24 maja, 2023

Zmień język »
Przejdź do treści