poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Tydzień w bibliotece

Autor: |

Kiermasz kwiatów, spotkanie z poezją, „Wyłącznik”, #nagranie i wiele więcej. W tym tygodniu Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i jej filie zapraszają na ciekawe wydarzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

24-28 kwietnia
Godz. 10:00-18:00, Filia nr 1
, ul. Ratajczaka 7
Kiermasz kwiatowy

To prawdziwa gratka dla miłośników roślin. Z okazji zbliżającego się Święta Kwiatów, które wypada 15 maja, Filia nr 1 zaprasza na kiermasz kwiatów. Będzie można nabyć sadzonki, podzielić się swoimi zaszczepkami albo skorzystać z konsultacji florystycznych, których udzieli Lila Tabaka-Demeniuk. Ponadto w bibliotece dostępne są książki o pielęgnacji roślin, projektowaniu i urządzaniu balkonów czy ogrodów. Więcej informacji pod nr tel. 506 026 165.

25 kwietnia
Godz. 10:30,
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Niepodległości 13
Klub Mom’s Time

Podczas cotygodniowego spotkania rodzice i ich pociechy, tym razem z grupy drugiej, wezmą udział w zajęciach pod hasłem „Środki transportu”. Podczas wydarzenia najmłodsi poznają środki transportu i ich angielskie odpowiedniki. Rozmowom będą towarzyszyły zabawy taneczne, ruchowe i plastyczne.

25 kwietnia
Godz. 17:00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Niepodległości 13
„Pod kwietniowym niebem”. Spotkanie Grupy Literackiej „Metafora”

Miłośnicy słowa będą mieli okazję posłuchać wierszy, ale też podzielić się swoim ulubionym tekstem. Może to być fragment prozy, poezji albo po prostu ciekawa historia.

25 kwietnia
Godz. 17:00, Filia nr 2, ul. Piłsudskiego 6a
Wyłącznik. Spotkania zabieganych kobiet

Już po raz kolejny świdniczanki skorzystają z „Wyłącznika”, spotkania zabieganych kobiet. Inspiracją do zorganizowania „Wyłącznika”, były słowa piosenki Ryszarda Rynkowskiego „Nic nie robić, nie mieć zmartwień… Leżeć w trawie, liczyć chmury…”. Ma zaoferować wszystkim zmęczonym presją życia oraz oczekiwaniami babkom, babeczkom, matkom, żonom i dziewczynom wyłącznie pozytywne myśli, dobrą energię i lajtową atmosferę. Więcej informacji pod nr tel. 506 025 351.

26-28 kwietnia
Godz. 16:00-20:00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Niepodległości 13
#nagranie

Przez trzy dni biblioteka będzie otwarta dla pasjonatów gier, planszówek i towarzyskich karcianek, a także dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą formą rozrywki. Mile widziane są rodziny z dziećmi, ale także młodzież i dorośli. O wybór gier zadba partner biblioteki, sklep „Gra na czas” z Lublina.

28 kwietnia
Godz. 16:00-19:00, Filia nr 3, ul. Gen. S. Maczka 3
Klub Seniora – „Świat jest książką…”

Filia nr 3 zaprasza na comiesięczne spotkanie Klubu Seniora. Tym razem jego uczestnicy porozmawiają o tym, czy warto podróżować. Zapisy pod nr tel. 690 454 990.

28 kwietnia
Godz. 18:00-21:00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Niepodległości 13
OK! Boomer – Klub Dobrej Muzyki dla młodzieży i dorosłych

Młodzież i dorośli  porozmawiają o muzyce, skąd czerpać inspiracje, czym jest dobra muzyka i jak nie zostać boomerem. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy obejrzą dokument z serii Martina Scorsesea „The Blues”, a konkretnie odcinek w reżyserii Clinta Eastwooda poświęcony bluesowi fortepianowemu. Szczegóły pod nr tel. 81 751 28 04 (wew. 24) oraz pod adresem: media strefa@bibliotekaswidnik.pl.

Wydarzenia odbywają się pod patronatem honorowym burmistrza Waldemara Jaksona.

af

Artykuł przeczytano 798 razy

Last modified: 25 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »