wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Trzeci kandydat na burmistrza

Autor: |

Dzisiaj, podczas konferencji prasowej przed Urzędem Miasta, swoją kandydaturę na fotel burmistrza Świdnika oficjalnie ogłosił Marcin Magier. Zaprezentowali się również kandydaci na radnych skupieni w Komitecie Wyborczym Wyborców „Projekt Świdnik” i Konfederacji.

W mijającej kadencji samorządu Marcin Magier startował z listy kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Waldemara Jaksona. Był również bliskim współpracownikiem posła Artura Sobonia reprezentującego w Sejmie Prawo i Sprawiedliwość. Tym razem postanowił spróbować swoich sił w rywalizacji o fotel burmistrza Świdnika w konkurencji z Marcinem Dmowskim, sprawującym od pięciu lat obowiązki zastępcy burmistrza i Edytą Lipniowiecką, radną powiatu świdnickiego. Kandydatura Marcina Magiera kończy tradycyjną jedność świdnickiej prawicy w wyborach samorządowych, której efektem były pięciokrotne wybory Waldemara Jaksona na fotel burmistrza Świdnika już w pierwszej turze.

Poparcie dla komitetu KWW „Projekt Świdnik” zadeklarował Bartłomiej Pejo, poseł na Sejm RP i lider lubelskich struktur Konfederacji:

– Łączymy siły nie tylko w Świdniku, ale równie powiecie świdnickim. „Projekt Świdnik” znany jest świdniczanom z aktywności swoich członków. Jest to środowisko osób młodych, ale zaangażowanych i doświadczonych. Skupia ono zarówno radnych obecnej kadencji, jak kadencji poprzednich i mam nadzieję, przyszłych. Komitet Wyborczy Wyborców „Projekt Świdnik” skupia na swoich listach zarówno przedstawicieli „Projektu Świdnik”, jak środowiska Konfederacji i bezpartyjnych samorządowców. Jest więc to inicjatywa polityczna, ale zarazem bezpartyjna, społeczna, która skupiła się w KWW „Projekt Świdnik”.  Będziemy również współpracować na listach do powiatu świdnickiego, a nasi kandydaci będą prezentowani podczas kolejnych tego typu spotkań. Nie jest tajemnicą, że kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców „Projekt Świdnik” na burmistrza jest Marcin Magier. To osoba niezwykle zaangażowana w naszą społeczność, znana wszystkim świdniczanom, nie tylko tym najmłodszym, ale również starszym, bo przecież pomoc niesiona pod jego przewodnictwem jest nieoceniona. Jeżeli mówi się, że czegoś nie da się zrobić, pojawia się Marcin Magier i robi to, o czym inni mówią, że się nie da. Z przyjemnością wspieram Marcina Magiera jako poseł Rzeczypospolitej Polskiej, członek środowiska Konfederacji i mam nadzieję na jego wygraną w wyborach na fotel burmistrza Świdnika – mówił Bartłomiej Pejo.

– Skoro już wspomnieliśmy o fotelu, to sądzę, że nie wytrzymam w nim zbyt długo, ponieważ jestem osobą tak aktywną, że muszę wyjść do ludzi. To jest coś, co od początku przyświecało mojej pracy jako radnego Rady Miasta.  Chcę być blisko naszej społeczności, współpracować z nią, być blisko jej problemów, natychmiast reagować i próbować je rozwiązywać tam, gdzie jest to potrzebne. Bardzo zależy mi na tym, aby nasze miasto się rozwijało. Jestem osobą, do której ludzie często zwracają się o pomoc. Korzystam z mediów społecznościowych, organizuję bezpośrednie spotkania z mieszkańcami, będąc do ich dyspozycji, by realizować swój mandat. Myślę, że mogę dać z siebie jeszcze więcej. Mam wystarczająco dużo energie i siły, żeby ubiegać się o fotel burmistrza, a potem zmieniać to miasto na lepsze. Otaczają mnie młodzi ludzie pełni pasji i energii. Wiem, że jest to siła, która może zrobić wiele dobrego. Nie negujemy tego, co do tej pory zostało zrobione. W naszej ocenie miasto rozwija się w dobrym kierunku, natomiast uważamy, że przyszedł czas na młodych. Otwieranych jest wiele inwestycji, trzeba o nie zadbać w kolejnych latach. Miasto jest przyjazne mieszkańcom, ale wiele spraw wymaga większej uwagi. Jednym z najpoważniejszych problemów jest kwestia komunikacji z Lublinem. Mamy pomysł, żeby ją zmienić i naprawić. Kolejnym punktem są parkingi, których jest wciąż za mało. Świdnik jest stosunkowo młodym miastem, ale powstawał, kiedy potrzeby infrastrukturalne były zupełnie inne. Zwłaszcza na starszych osiedlach miejsc parkingowych bardzo brakuje. W najbliższych dniach będziemy przedstawiać szczegóły naszego programu. Znamy potrzeby mieszkańców i będziemy w stanie na nie odpowiedzieć.

Artykuł przeczytano 354 razy

Last modified: 29 lutego, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content