sobota, 27 lutego 2021r.

Trawniki. Komu nowe latarnie nie były na rękę

Autor: |

Nowe latarnie staną wzdłuż dróg na terenie gminy m.in. w Trawnikach, Stróży Kolonii, Biskupicach oraz Siostrzytowie i Pełczynie.

Przetarg na wykonanie inwestycji władze gminy już ogłosiły. Firmy zainteresowane wykonaniem zadania miał czas do wczoraj na złożenie ofert.

Powstanie 8 ciągów oświetleniowych po 3-4 lampy. 6 z nich będzie wykonanych dzięki pieniądzom z funduszu sołeckiego. Latarnie staną w Trawnikach (ulica Kasztanowa), Pełczynie, Trawnikach Kolonii, Stróży Kolonii, Biskupicach i Siostrzytowie. Oświetlenie ma być gotowe do połowy grudnia.

Przygotowania do dużej inwestycji trwały od kilku miesięcy. Urząd Gminy m.in. poszukiwał projektantów, trwało też uzyskiwanie wszelkich zgód.

O kulisach inwestycji mówiono podczas ostatniej Rady Gminy Trawniki.

– Był problem ze znalezieniem firmy projektowej chętnej do wykonania projektów za rozsądne pieniądze – przyznaje wójt Damian Baj.

To nie wszystko. – W niektórych miejscach pojawiły się też tzw. problemy ludzkie. Część mieszkańców chce, a nawet żąda żeby było oświetlenie, ale nie po ich działkach – opowiada D. Baj. Tłumaczy, że niektóre osoby wycofywały zgody i nie chciały słuchać argumentów o kosztach i gotowej dokumentacji.

– Część problemów została zażegnana, inne spowodowały dodatkowe koszty lub opóźnienia – puentował wójt.

rp

Artykuł przeczytano 490 razy

Last modified: 30 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?