niedziela, 17 stycznia 2021r.

Trawniki. Jak wygląda sprawa konsultacji drogowych

Autor: |

Gmina nie ma informacji czy drogowcy prowadzą konsultacje z mieszkańcami w związku z planowaną budową nowego odcinka ekspresówki S12 (PiaskiDorohusk).

O konsultacjach informował lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Mieszkańcy mają czas do 29 stycznia na składanie wniosków dotyczących projektowanej trasy i powiązanej z nią organizacji ruchu lokalnego (pisaliśmy o tym tutaj).

Tymczasem władze Trawnik przypominają, że gmina “nie otrzymała informacji czy są  prowadzone przez  Generalną  Dyrekcję Dróg Krajowych  i Autostrad konsultacje z mieszkańcami gmin, przez które ma przebiegać planowana trasa S12, w tym z mieszkańcami Gminy Trawniki”.

Urzędnicy z Trawnik przekazywali natomiast firmie robiącej koncepcję programową budowy S12 (warszawska spółka TPF) informacje o m.in. drogach gminnych kolidujących lub sąsiadujących z ekspresówką, opinie w sprawie ulokowania ekranów akustycznych (przy domach w Struży, Biskupicach, Pełczynie i Dorohuczy) oraz dróg serwisowych.

– Wnieśliśmy o zaprojektowanie dróg serwisowych w całości asfaltowych, ponieważ wstępna koncepcja przewiduje wybudowanie części serwisówek z kruszywa – informuje wójt Damian Baj.

Władze gminy nie mają oficjalnych informacji czy GDDKiA konsultuje się bezpośrednio z mieszkańcami gminy. Przebieg ekspresówki (poza początkową analizą kilku wariantów jej przebiegu) był ustalany przez firmę projektowych na zlecenie drogowców – urząd w Trawnikach nie był pytany o szczegóły. Według założeń szczegółowe opracowania wykonawcze, dokumentacja i pozwolenia na budowę odcinka S12 mają być gotowe do końca 2023 roku.

(rp)

Artykuł przeczytano 582 razy

Last modified: 10 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?