sobota, 06 marca 2021r.

Zobacz, gdzie powstanie nowa ekspresówka (video)

Autor: |

Nowa S12 przetnie gminy Piaski i Trawniki. Zobacz, gdzie drogowcy planują wytyczyć drogę.

Wizualizacje nowego odcinka S12 (Piaski – Dorohusk) opublikował lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mieszkańców naszego powiatu zainteresuje przede wszystkim 13 kilometrowy odcinek ekspresówki od Piask do Dorohuczy. Ten fragment połączy koniec istniejącej S12/S17 na węźle Piaski Wschód z węzłem Dorohucza.

Oto wizualizacja GDDKiA – odcinek Piaski Wschód – węzeł Dorohucza (na północ od Ewopola):

Kolejny odcinek S12 – o długości 21 kilometrów – poprowadzi z gminy Trawniki do węzła Chełm Zachód:

Droga na tych dwóch odcinkach zostanie wytyczona w całości po nowym śladzie i ominie tereny zurbanizowane – zapewniają drogowcy z GDDKiA.

Ekspresówka będzie miała dwie jezdnie i ułatwi bezpieczną oraz sprawną podróż między Piaskami a Dorohuskiem i przejściem granicznym z Ukrainą.

Na jakim etapie są przygotowania? Teraz drogowcy pracują nad koncepcją programową. Ostateczne rozwiązania znajdą się dopiero w projekcie budowlanym. Ten dokument oraz zgoda na budowę, mają być gotowe do końca 2023 roku.

Uwaga! GDDKiA informuje, że mieszkańcy mogą składać wnioski z uwagami związanymi z powstającą dokumentacją projektową (termin mija 29 stycznia). Formularze i szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

www.gddkia.gov.pl/pl/a/40641/Dzialania-informacyjne-ws-budowy-S12-Piaski-Dorohusk

(rp)

Wizualizacje: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Artykuł przeczytano 868 razy

Last modified: 8 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?