sobota, 24 lutego 2024r.

Testy z dobrym zakończeniem

Autor: |

Od dzisiaj powiatowy wydział infrastruktury mógł wznowić działalność. Kończą się także badania pracowników Powiatowego Urzędu Pracy. Jak dotąd wyniki wszystkich próbek są negatywne.

Od tygodnia nie pracował jeden z wydziałów starostwa i Powiatowy Urząd Pracy. Powodem zamknięcia obu instytucji było stwierdzenie zakażania koronawirusem u jednego z pracowników PUP. Na kwarantannę trafili urzędnicy z ratusza, powiatu i świdnicki starosta.
Sanepid rozpoczął pobieranie wymazów od osób, które zetknęły się z zarażonym mężczyzną. Już pierwsze wyniki były optymistyczne.
– Testy u wszystkich pracowników, którzy mieli kontakt z potwierdzonym przypadkiem dały wynik ujemny – informowała Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Również wśród osób z najbliższego otoczenia chorego nie stwierdzono przypadków zakażeń. Ujemny wynik testu miał również świdnicki starosta i w poniedziałek wrócił do pracy. W ciągu tygodniu od stwierdzenia ostatniego przypadku, służby sanitarne przebadały 108 osób. Wszystkie wyniki są ujemne.
– W chwili obecnej (na godz. 15.00 w dniu 10.06) przeprowadzane są końcowe próbki badań w laboratorium WSSE w Lublinie, po otrzymaniu wyników, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdniku podejmie niezwłocznie decyzję o ponownym otwarciu Urzędu Pracy w Świdniku – informuje Magdalena Smolińska-Kornas, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Natomiast zgodnie z decyzją służb sanitarnych, od dzisiaj pracę mógł wznowić wydział infrastruktury Starostwa Powiatowego.

Artykuł przeczytano 1984 razy

Last modified: 10 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »