wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Teatralny poniedziałek w MOK

Autor: |

W poniedziałek uczniowie świdnickich placówek oświatowych udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć spektakle przygotowane przez Teatr Edukacji Narodowej im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Pierwszym spektaklem spośród bogatego repertuaru Teatru Edukacji Narodowej, który zobaczyli najmłodsi, był „Piotruś Pan”. To opowieść o chłopcu, który za wszelką cenę nie chce dorosnąć. Życie w Nibylandii upływa mu na psotach, figlach i nieskończonej ilości magicznych przygód. Na wyspie, na której mieszka wraz z grupą zagubionych chłopców, której przewodzi, żyją również Indianie. Mieszkańcy Nibylandii zmagają się z niebezpiecznym i nieustraszonym Kapitanem Hakiem.

Dla nieco starszych teatr zagrał „Projekt Mickiewicz”. To zbiór dzieł Adama Mickiewicza prezentowanych przez aktorów w formie konkursu dla publiczności.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że z czytaniem lektur bywa różnie. Naszym zadaniem jest przedstawienie ich w bardziej przystępnej formie, a także przybliżenie teatru dzieciom i młodzieży – mówi Kamil Strzałkowski z Teatru Edukacji Narodowej.

W repertuarze pojawiła się również „Zemsta”. Inscenizacja humorystyczna, pełna ciepła i pobłażliwości dla dawnego świata szlacheckiego.

ao

Artykuł przeczytano 175 razy

Last modified: 22 stycznia, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content