poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Szafa na zimowe dni

Autor: |

Powstała w 2020 roku, z inicjatywy Komendy Powiatowa Policji w Świdniku oraz ówczesnego Miejskiego Centrum Usług Socjalnych (dziś Centrum Usług Społecznych). Kolorowy mebel miał dawać ciepło dzięki ubraniom, ale też czynić je w relacjach międzyludzkich, w tym szczególnym okresie, jakim była ograniczająca kontakty pandemia. Ponieważ sprawdził się w obu przypadkach, funkcjonuje już kolejny sezon.

– Jak się okazuje, „Świdnicka Szafa Ciepła” pomaga nie tylko zimą, chociaż takie jest założenie akcji. Działała również tegorocznego lata, ponieważ były osoby, które chciały przekazać lżejszą odzież. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy „zapełniają” mebel i w ten sposób wspierają innych. Jeśli ktoś jest w trudnej sytuacji, potrzebuje czegoś ciepłego do ubrania, może przyjść i wybrać rzeczy, które mu się przydadzą – mówi nadkomisarz Magdalena Szczepanowska z KPP w Świdniku.

Wraz z chłodniejszymi dniami i niższymi temperaturami w kolorowej szafie, stojącej przy ogrodzeniu Dziennego Domu Seniora CUS (ul. Kard. St. Wyszyńskiego 5), pojawiła się zimowa garderoba.

– Wykorzystujemy jeszcze zapasy przekazane przez mieszkańców poprzedniej zimy, ale jeśli ktoś chciałby oddać ubrania zimowe – kurtki, płaszcze, swetry, bluzy, czapki, szaliki czy rękawiczki, to oczywiście chętnie przyjmiemy. Prosimy jednak, by nie zostawiać rzeczy przy szafie, ale najpierw skontaktować się z nami telefonicznie, pod numerem 81 751 62 00. Pracujemy od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30-15.30. Ważne jest, by wszystko było czyste i w dobrym stanie, aby mogło jeszcze posłużyć innym. Będziemy na bieżąco sprawdzać zawartość mebla i dokładać odzież – wyjaśnia Beata Portka, kierownik Dziennego Domu Seniora CUS.

Organizatorzy akcji proszą również, by nie zostawiać w szafie żywności, bo nie jest to miejsce przeznaczone do tego typu pomocy.

aw

 

Artykuł przeczytano 269 razy

Last modified: 29 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »