poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Święto Policji

Autor: |

24 lipca to dla każdego funkcjonariusza wyjątkowa data. To właśnie wtedy, 103 lata temu, powstała polska Policja Państwowa. Z tej okazji w Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku odbył się dziś uroczysty apel, podczas którego policjanci otrzymali awanse i odznaczenia.

Oprócz pracowników mundurowych i cywilnych świdnickiej jednostki, w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, władz państwowych i samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji oraz emerytowani komendanci.

– Święto Policji to dzień refleksji i jednocześnie satysfakcji. Przyglądamy się naszym osiągnięciom, oceniamy własne dokonania i zastanawiamy się co robić dalej, aby w przyszłości jeszcze lepiej służyć na rzecz bezpieczeństwa. Służba policyjna, zwłaszcza w ostatnich latach, nie należy do łatwych. Jest niebezpieczna, często pełniona z narażeniem zdrowia i życia. Okres pandemii, wydarzenia na granicy z Białorusią, a w ostatnim czasie napaść Rosji na Ukrainę postawiły przed nami-policjantami bardzo wiele nowych i niestandardowych zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa. Patrząc jednak wstecz na naszą pracę mogę z dumą powiedzieć, że ze wszystkich tych zadań wywiązywaliśmy się wzorowo – podsumował podinsp. Zbigniew Oleszczuk, Komendant Powiatowy Policji w Świdniku.

Podczas dzisiejszej uroczystości przyznano łącznie 51 awansów. Na stopień nadkomisarza awansowano jedną osobę, komisarza – 1, aspiranta sztabowego – 5, starszego aspiranta – 3, aspiranta – 1, młodszego aspiranta – 10, sierżanta sztabowego – 7, starszego sierżanta – 9, sierżanta – 9, starszego posterunkowego – 4 oraz posterunkowego – 1. Przyznano również jedną brązową odznakę „Zasłużony policjant”.

Gratulacje złożył mundurowym szef świdnickiej komendy: – Panie i panowie policjanci, w tym szczególnym dniu składam przede wszystkim Wam wyrazy najwyższego uznania. Dziękuję za rzetelną i ofiarną służbę. Za zaangażowanie i dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, którzy dzięki Wam mogą czuć się bezpiecznie. Wasz trud i oddanie są pełne najwyższego szacunku. Dziękuję również pracownikom za ich ciężką pracę i wkład w codzienne funkcjonowanie naszej jednostki. W tym uroczystym dniu życzę Wam spokojnej oraz dającej dużo satysfakcji służby i pracy. Niech Wasz wysiłek w budowanie lokalnego bezpieczeństwa będzie dostrzegany przez mieszkańców, a policyjny mundur otaczał szacunek i uznanie. Podziękowania kieruję również do Waszych rodzin. Dziękuję przede wszystkim za cierpliwość i wyrozumiałość, a także za wsparcie w trudnych chwilach. Gratuluję otrzymanych awansów i wyróżnień. Jestem przekonany, że będą dla Was zachętą do realizowania zamierzonych celów i osiągania jeszcze lepszych wyników w służbie.

Służbę świdnickich funkcjonariuszy docenił również inspektor Jerzy Czebreszuk, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Lublinie, który odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie: –  Pragnę podkreślić, ze napawa mnie dumą, że stoję na czele garnizonu, w którym służą ludzie gotowi do poświęceń. Doceniam odwagę, którą wykazujecie, mimo świadomości licznych zagrożeń. Swoją postawą wykazujecie, że nasza służba to szlachetna misja wymagająca oddania drugiemu człowiekowi, niezłomnego charakteru i olbrzymiej wrażliwości na ludzką krzywdę. Tylko w taki sposób można budować bezpieczeństwo i zaufanie obywateli do policji. W 103 rocznicę powstania Policji Państwowej pragnę serdecznie podziękować wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszkom oraz pracownikom za ich trud i potwierdzenie dla wspólnego dobra, jakim jest bezpieczna Lubelszczyzna. Życzę samych sukcesów zawodowych, satysfakcji z pełnienia tak ważnej i odpowiedzialnej misji, a także dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Podkreślił także, jak ważna jest dobra współpraca z innymi służbami mundurowymi oraz władzami samorządowymi.

Głos zabrali również Artur Soboń, poseł na Sejm RP oraz starosta Łukasz Reszka, dziękując za pracę policjantów.

Artykuł przeczytano 4758 razy

Last modified: 15 lipca, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »