poniedziałek, 10 maja 2021r.

Święto czterech łap

Autor: |

Od wielu lat, w Przedszkolu nr 4 świętowany jest Dzień Kundelka. Zazwyczaj na obchodach pojawiają się wyjątkowi goście, którzy opowiadają o świecie czworonogów. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią było nieco inaczej, jednak przedszkolaki i tak dobrze się bawiły, a jednocześnie pomogły podopiecznym Fundacji Pomocna Pchełka.

Uroczystość, która odbyła się na świeżym powietrzu, przygotowały czterolatki z grupy II, pod kierunkiem pań Katarzyny Przybysz i Agnieszki Tkaczyk-Mróz. Dzieci zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom z pozostałych grup piosenkę pt. „Kundel bury”. Wszyscy wysłuchali opowiadania o „Psotnym piesku”, autorstwa Urszuli Kozłowskiej. Mogli też podziwiać rysunki ilustrujące psie przygody, wykonane przez panią Agnieszkę. Jednak najwięcej radości wzbudziła Lusia, czarno-biała suczka pani Kasi. Przedszkolaki były zachwycone małym, niezwykle przyjacielskim kundelkiem.

Jednym z elementów świętowania była także pomoc Fundacji Pomocna Pchełka, w którą włączyła się cała społeczność przedszkola. Zebrano kilkadziesiąt opakowań suchej i mokrej karmy dla czworonogów.

– W imieniu potrzebujących piesków, którymi opiekuje się Fundacja, serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom – mówią organizatorki obchodów Dnia Kundelka.

Grupa II, w ramach specjalnych podziękowań, przygotowała dla wszystkich artystyczną niespodziankę. Nagrała filmik z piosenką, który można obejrzeć na przedszkolnym Facebooku.

aw, fot. P nr 4

Artykuł przeczytano 444 razy

Last modified: 12 listopada, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?