środa, 24 czerwca 2026r.

Muzyka mistrzów

Autor: |

28 czerwca, o godz. 19.00, w Kościele pw. Świętej Kingi odbędzie się koncert „Muzyka Mistrzów”, zorganizowany w ramach cyklu „Klasycznie u Świętej Kingi”. Dla Świdniczan zagra lubelska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Piotra Bywalca.

O wykonywanych utworach opowie Stefan Münch, wprowadzając publiczność w świat muzyki pełnej elegancji, emocji i wiedeńskiego uroku. Słuchacze wyruszą w niezwykłą podróż, podczas której usłyszą zarówno pełne wdzięku walce Johanna Straussa, jak i inne ponadczasowe kompozycje, zwieńczone słynnym „Marszem Radeckiego”. To doskonała okazja, by poznać historię prezentowanych dzieł i na nowo odkryć ich nieprzemijające piękno. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Projekt „Klasycznie u Świętej Kingi” realizowany jest dzięki środkom Budżetu Obywatelskiego. Organizatorzy: Stowarzyszenie i Chór Świętej Kingi, Parafia pw. Św. Kingi oraz Miejski Ośrodek Kultury. Honorowy patronat sprawuje burmistrz Marcin Dmowski.
aw, fot. arch. GŚ

Artykuł przeczytano 41 razy

Last modified: 24 czerwca, 2026

Zmień język »
Przejdź do treści