poniedziałek, 02 października 2023r.

Świdnik wśród ambasadorów

Autor: |

Władze województwa doceniły miasta, które dobrze wykorzystują środki europejskie. Wśród wyróżnionych znalazł się także Świdnik.

– Dzisiaj wyróżniamy najlepsze samorządy, które wydatkują środki unijne w sposób bezkonkurencyjny, świetnie je rozliczają, ale przede wszystkim przyglądają się potrzebom mieszkańców i razem z nimi ustalają priorytetowe inwestycje. Gratuluję wyróżnionym i laureatom. Jestem dumny z działań, które zrealizowaliście w ciągu ostatnich lat – mówił podczas uroczystej gali Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Kapituła przyznała tytuły „Ambasadora Funduszy Europejskich” i wyróżnienia w pięciu kategoriach: rewitalizacja, środowisko, dziedzictwo kulturowe i naturalne, włączenie społeczne i edukacja oraz zdrowie i polityka senioralna. Nasze miasto otrzymało wyróżnienie w pierwszej kategorii – rewitalizacja – za projekt pn. Rewitalizacja obszaru przy ul. Stefana Wyszyńskiego w Świdniku kierunkiem rozwoju przedsiębiorczości lokalnej oraz wzmocnienia jej potencjału w tym kulturowego.

Celem tego projektu jest przywrócenie funkcji społeczno-gospodarczych na zdegradowanych obszarach Świdnika, a także zwiększenie dostępności do infrastruktury społecznej i kulturalnej, poprzez rewitalizację zdegradowanego terenu w centrum miasta.

– Przedsięwzięcie pozwoliło nam, by ta przestrzeń zyskała nowe funkcje. Dzięki jego realizacji zyskaliśmy przestrzeń do działań społeczno-kulturalnych – powiedział burmistrz Waldemar Jakson. 

Całkowity koszt projektu to ponad 12 mln zł, z czego 9 mln zł to dofinansowanie z UE i dotacji celowej.

af, fot. Łukasz Frączek/UMWL

Artykuł przeczytano 656 razy

Last modified: 4 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »