niedziela, 24 września 2023r.

Świdnik to My!

Autor: |

Najmłodsi świdniczanie również świętują miejskie urodziny. Dzisiaj na pl. Konstytucji 3 maja utworzyli wielką literę „S”. Dzieci trzymały w rękach kartki w barwach Świdnika. Ich wyczyn został uwieczniony i niedługo trafi na okolicznościowe pocztówki.

Dzisiaj przed południem, pl. Konstytucji 3 maja opanowali uczniowie i przedszkolaki. Wszyscy przynieśli kartki w kolorach: białym, czerwonym i niebieskim, czyli w barwach miasta. W ustawieniu się w kształt kolorowej litery „S” nie przeszkodziła pogoda. Najmłodszym towarzyszyli również przedstawiciele władz miasta i powiatu.

– To bardzo fajna zabawa. Też bym chciała taką zorganizować na moje urodziny – mówiła 5 – letnia Basia.

– Najpierw ustawiliśmy się w rzędzie, potem kucnęliśmy i skakaliśmy do góry z kartkami nad głowami. Krzyczeliśmy też „Świdnik to my” – opowiadała 6 – letnia Marysia.

Dzisiejsze wydarzenie zorganizowali pracownicy Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej.
– W ramach obchodów 65 – lecia miasta organizujemy wiele wydarzeń. Dzisiaj zaczęliśmy flash mobem z udziałem dzieci ze świdnickich szkół i przedszkoli. Ułożyliśmy herb Świdnika, który został sfotografowany z góry przez Jacka Sima. Samolot zapewnił Aeroklub Świdnicki. Pilotował go Krzysztof Janusz. Zdjęcie zostanie wydane w formie widokówki – mówił Piotr Jankowski, dyrektor MPBP.

Placówka przygotowała również okolicznościowy stempel. Będzie można oznaczyć nim swoje materiały już dzisiaj, podczas wystawy „Świdnik moje miasto osobiste”. Ekspozycja zostanie otwarta o 17.00. Znajdą się na niej pamiątkowe medale związane ze Świdnikiem.

– Będzie ich około pięćdziesięciu, od najstarszego „Lenin i jego dzieło” aż do najnowszego, z roku 2017. Wystawę przygotował reaktywowany właśnie Klub Kolekcjonera – dodawał P. Jankowski.

Ekspozycji będzie towarzyszył pokaz fotografii. Zdjęcia zostały pogrupowane dekadami. Można na nich obserwować jak przez lata zmieniał się Świdnik.

Artykuł przeczytano 1834 razy

Last modified: 8 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »