piątek, 01 marca 2024r.

Świdnik rodakom ze Wschodu

Autor: |

W ubiegłym tygodniu młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 5 dyżurowała w kilku sklepach, zbierając dary w ramach akcji „Świdnik – Rodakom zza wschodniej granicy”.

W piątek w akcji wzięło udział 22 wolontariuszy, w sobotę 27. Przyjmowali przede wszystkim produkty spożywcze o długim terminie przechowywania, w nietłukących się opakowaniach, słodycze, kawę, herbatę, przyprawy kuchenne, itd., a także środki higieniczne. Świdniczanie nie odmawiali pomocy, więc specjalne kosze szybko się zapełniały. Udało się zebrać ponad 350 kg darów.
Kolejna zbiórka odbędzie się dzisiaj. Uczniów „Piątki” spotkamy w sklepach „Biedronka” przy ul. St. Wyszyńskiego, „Stokrotka” (Galeria Venus), w godz. 15.30-18.30 oraz w Hali Targowej, w godz. 15.30-17.00. Natomiast jutro wolontariusze dyżurować będą w „Biedronce” przy ul. St. Wyszyńskiego, w godz. 9.00-13.00; w „Stokrotce” (Galeria Venus), w godz. 9.00-12.30; w Hali Targowej, w godz. 9.00-12.00.
Młodzież nie poprzestaje na tej działalności. Chętne klasy mogą również przygotować swoją paczkę. Akcję koordynują Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski i Zespół ds. Integracji z SP nr 5.
Świdniczanie, którzy chcą wspomóc zbiórkę, mogą przynosić dary do: SP nr 5 (od poniedziałku do piątku, w godz. pracy szkoły), biura poselskiego posła Artura Sobonia (ul. Okulickiego 20B, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-17.00), Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej i jej filii, Klubu Emerytów i Rencistów „Solidarność” PZL-Świdnik (przy głównej poczcie, od wtorku do piątku, w godz. 9.00-12.00).
– Przed świętami Bożego Narodzenia paczki, do których włożymy również życzenia i opłatek, dotrą do Polaków mieszkających w Raduniu i Grodnie na Białorusi oraz do Lwowa, Czerkas, Gródka Jagiellońskiego i Jaworowa na Ukrainie. Nasi rodacy z wielką niecierpliwością czekają na te dary, chociaż dla wielu mają one przede wszystkim wymiar symboliczny. Są znakiem, że Polska o nich pamięta – podkreśla Kazimierz Bachanek, koordynator akcji, która prowadzona jest pod patronatem wiceministra Artura Sobonia, senatora Stanisława Gogacza i burmistrza Waldemara Jaksona.
aw

Artykuł przeczytano 1068 razy

Last modified: 28 listopada, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »