sobota, 24 lutego 2024r.

Świdnik Air Festival na dwóch kołach

Autor: |

Świdnik Air Festival za pasem. 4 czerwca obejrzymy lotnicze show, na które szykują się nie tylko fani lotnictwa, ale również amatorzy klasycznej motoryzacji. Tradycyjnie pojawią się silną grupą, a wraz nimi pojazdy, których niewielu młodych ludzi pamięta.

– Myślę, że zbierzemy przynajmniej 50 samochodów i motocykli – mówi Rafał Król, animator aktywności miłośników starych pojazdów w Świdniku, prywatnie właściciel kilku zabytkowych wuesek i samochodu Wartburg, produkowanego  w latach 1955–1991 w zakładach w Eisenach w dawnej Niemieckiej Republice Demokratycznej.

Miłośnicy motoryzacyjnej tradycji inaugurację sezony 2023 mają już za sobą. 16 kwietnia Na parkingu przy targu pod zamkiem lubelskim rozpoczął się sezon zlotów Lubelskich Klasyków Nocą. Klasyki Nocą to impreza, która tradycyjnie otwiera sezon zabytkowych samochodów. Oczywiście nie może się ona obyć bez obecności świdniczan.

– Zebraliśmy się przy MParku i kolumną ośmiu samochodów pojechaliśmy do Lublina. Na miejscu aut było tyle, że ledwie mieściły się na placu – opowiada Rafał Król.

Lubelskie Klasyki Nocą nie pretendują do miana grupy ekskluzywnej.

– Tak naprawdę każdy, nie trzeba mieć klasyka, a jeśli macie, no to musi spełniać określone wymogi. Rozpoczęcie produkcji przed grudniem 1989 roku. Samo auto może być więc nowsze – podkreśla Krzysztof Żurawski, założyciel i prezes Lubelskich Klasyków Nocą.

Artykuł przeczytano 816 razy

Last modified: 23 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »